Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $52127.99
0.96%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3004.17
2.79%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.08
-2.58%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $352.7
-0.40%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Tether’ın Piyasa Değeri 40 Milyar Doları Aştı!

Lider stablecoin Tether (USDT)’ın piyasa değeri artmaya devam ediyor.

Clock
Paylaş
Tether’ın Piyasa Değeri 40 Milyar Doları Aştı!

Lider stablecoin Tether40 Milyar $ sınırını aştı. 2020 yılı itibarıyla inanılmaz bir büyüme gösteren stablecoin, 2021 yılında da büyümeye devam ediyor.

Binance BannerBinance Banner

Mart 2020’de 4 milyar dolar olan Tether’in piyasa değeri o zamandan beri, yalnızca bir yılda % 900 büyüme göstermiş oldu. Şirket bu haberi sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım ile yatırımcılara duyurdu.

Düzenli olarak USDT basımını sürdüren Tether, kullanıcılardan gelen talep doğrultusunda yeni USDT basımları gerçekleştirmekte. Şirket tarafından yapılan açıklamada, merkezi olmayan finans (DeFi) dahil olmak üzere dijital para ekosistemindeki yenilikçi projelerde Tether’ın daha fazla kullanıldığını iddia ediyor.

Algorand, Bitcoin Cash’in Simple Ledger Protocol (SLP), EOS, Liquid Network, Omni, Tron ve Solana dahil olmak üzere birçok ağda bulunmasına rağmen ağırlıklı olarak Ethereum ve Tron üzerinde bulunan Tether, piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi olarak öne çıkıyor. Ethereum’un ardından en büyük piyasa değerine sahip üçüncü kripto para birimi olarak öne çıkan Tether, stablecoin piyasasını domine etmeye devam ediyor.

Tether

2020 yılının sonlarında 20 Milyar $’ı deviren ve 2021 yılında 40 Milyar $ barajını aşan Tether, hacim noktasında da piyasanın lideri konumunda bulunuyor. USDT, kripto para sektöründe referans stablecoin olarak rolünü de önde götürmeye devam ediyor. Öyle ki piyasada var olan tüm stablecoinlerin toplam piyasa değeri üzerinde % 65’lik bir hakimiyet sağlıyor. Son 24 saat içinde 102 Milyar $’lık hacime sahip olan Tether, 76 Milyar $’lık hacmi bulunan Bitcoin’in oldukça önünde bulunuyor. Birçok borsada baz para birimi olarak kabul edilen Tether, kripto para piyasasının en önemli aktörlerinden biri olarak tanımlanabilir.

Stablecoin Haberleri İçinStablecoin Haberleri

Diğer Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar