Muhabbit

ALTCOIN

Tezos Davasında Ortalık Yine Karışmış Durumda!

Tezos davasında şirketler arası problemler yaşanıyor!

Clock
Paylaş
Tezos Davasında Ortalık Yine Karışmış Durumda!

Block & Leviton LLP (B&L) ve Hagens Berman Sobol Shapiro LLP’yi temsil eden avukatlara göre, Tezos’un 25 milyon $’lık toplu dava anlaşmasından alınan 8,3 milyon $’ı aşan avukatlık ücretleri dolayısıyla altı firma arasındaki müzakerelerde “ortalık karışmış durumda”

Tezos (XTZ) ile 25 milyon $’lık nakit ödeme anlaşması Eylül ayında onaylandı. Bunun sonucunda firmanın 2017’de yaptığı ICO aracılığı ile kayıtsız menkul kıymet dağıttığı iddialarını sona erdirdi.

7 Ekim’de iki firma ABD Bölge Yargıcı Richard Seeborg’dan Hung G. Ta Ese tarafından Eylül ayında PLLC (HGT), LTL Attorneys LLB, Restis Hukuk bürosu ve Lite DePalma Greenberg LLC tarafından sunulan avukatlık ücreti talebini reddetmesini istedi.

Önerge, Block & Leviton’u kendisine ve diğer firmalara “tek taraflı” olarak dağıttığı fonları iade etmeye zorlayan bir durum ile karşı karşıya bıraktı ve şirket, firmanın eylemlerini “küstahça bir suistimal” olarak nitelendirdi.

HGT’ye göre, B&L’in dağıtacağı ücretin %25’i kendi şirketine verilecek. Ücretin %50’si ise davaya dahil olan ancak konuyla ilgilenmeyen bir firma olan Robbins Geller’e tahsis edilecek.

Ancak Block grubunu temsil eden avukatları, HGT Hukuk grubunun Aralık 2019’dan bu yana para dağıtımın farkında olduklarını iddia ettiler. Buna göre HGT’nin talebi “uygunsuz bir şekilde çamur atmaya, dolandırıcılık suçlamalarına ve mesleki davranış kurallarının ihlal edildiğine dair asılsız iddialara adanmış ve ortalık karıştırıcı” olarak tanımlandı.

HGT, ücretler verilinceye kadar farklı bir ücret tahsisi önermedi ve B&L parayı dağıtmaya çalışıncaya kadar ellerinde kaldı. Bu pervasız suçlamaların hiçbiri incelemeden geçmiş durumda değil. B&L, HGT’nin önyargısız bir şekilde önergesini geri çekmesi durumunda meseleyi gayri resmi bir şekilde çözmeye istekli olduğunu iddia ediyor.

Daha fazla altcoin haberlerine ulaşmak için: Altcoin Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar