Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65170.01
1.74%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3185.01
4.13%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.24
8.08%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $576.3
2.91%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Trezor, Phishing Yöntemine İlişkin Kullanıcılarını Uyardı!

Trezor, kullanıcılarının şikayetleri üzerine bazı müşterilerinin phishing saldırısında hedef olduğunu itiraf etti.

Clock
Paylaş
Trezor, Phishing Yöntemine İlişkin Kullanıcılarını Uyardı!

Son zamanlarda sık sık duymaya alıştığımız siber saldırılardan dolayı, kullanıcılar oldukça tedirgin. Her gün farklı bir siber saldırı haberi gelirken bu kez ise dünyanın önde gelen donanım cüzdanı üreticisi Trezor, kullanıcılarına phishing yöntemi hakkında uyarıda bulundu.

728×90 muhabbit - Trezor, Phishing Yöntemine İlişkin Kullanıcılarını Uyardı!300x250 muhabbit - Trezor, Phishing Yöntemine İlişkin Kullanıcılarını Uyardı!

En önemli donanım cüzdan üretici şirketi olarak bilinen Trezor, kullanıcılarının şikayetleri üzerine, bazı müşterilerinin phishing saldırısına hedef olduğunu itiraf etti. Trezor, kullanıcıların e-posta adreslerini ve diğer kişisel bilgilerini tehlikeye atmış olan veri ihlalinin nedenlerini araştırmak için ise kollarını sıvadı.

Trezor firması konuyla ilgili attığı tweette ise kullanıcılarına phishing yöntemi hakkında uyarılarda bulundu. Kullanıcılarına yönelik attığı tweet’te, “[email protected]” adresinden gelen e-postaların kesinlikle açılmaması gerektiğinin altını çizdi.

Veri Açığı Tespiti Üzerine Harekete Geçildi!

shutterstock 680075002 2 - Trezor, Phishing Yöntemine İlişkin Kullanıcılarını Uyardı!
Siber saldırı

MailChimp isimli e-posta pazarlama hizmeti sağlayıcısında veri açığı yaşandığına ilişkin şikayetlerin artması üzerine, Trezor harekete geçti.

Trezor şirketinin konuyla ilişkin attığı twettte ise şu ifadeler yer aldı:

MailChimp şirketi siber saldırı yaşadığını ve kripto para şirketlerini hedef alan bir saldırıyla birlikte, hizmetlerinin ele geçirildiğini doğruladı. Phishing saldırısı yapılan alan adını çevrim dışı yapmayı başardık. Bu üzücü durumdan etkilenen kullanıcıların e-posta adreslerini öğrenmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu durumu çözene kadar, Trezor bağlantısı gibi görünen hiçbir e-postayı açmayın.

Ledger’dan Sonra Trezor!

Bildiğiniz üzere Trezor’un en büyük rakiplerinden biri olan Ledger da geçtiğimiz yıllarda bu tarz bir siber saldırıya maruz kalmıştı. Ledger’ın yaşadığı siber saldırı sonucu ise 270 binden fazla kullanıcısının kişisel bilgilerinin çalındığı ortaya çıkmıştı.

Yaşanan siber saldırının kripto para güvenliğini etkilemediğini ifade eden şirket CEO’su ise olayın basit bir hata olduğunu söylemişti ki bu da kamuoyunda büyük bir yankı uyandırmıştı.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar