Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66035.26
-1.37%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3479.41
-0.10%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.32
-2.63%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $601
-0.12%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Ukrayna Futbol Kulübü Dinamo Kiev, Taraftar Tokeni Çıkarıyor!

Taraftar token çıkaran kulüpler arasına Dinamo Kiev’de katıldı.

Clock
Paylaş
Ukrayna Futbol Kulübü Dinamo Kiev, Taraftar Tokeni Çıkarıyor!

Ukrayna’nın popüler futbol takımı Dinamo Kiev, blockchain teknolojisiyle desteklenen kendi taraftar tokenini ve dijital pazarını başlatıyor.

Yapılan bir duyuruya göre ekip, taraftarları için bir dizi etkinlik ve ödül yayınlamak üzere markalar için dijital ekonomiler yaratmada uzmanlaşmış bir şirket olan Moonwalk ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

728×90 muhabbit - Ukrayna Futbol Kulübü Dinamo Kiev, Taraftar Tokeni Çıkarıyor!300x250 muhabbit - Ukrayna Futbol Kulübü Dinamo Kiev, Taraftar Tokeni Çıkarıyor!

Dinamo Kiev taraftarları, tahmin oyunları oynamak veya sosyal medyada kulüp ile etkileşim kurmak gibi sosyal eylemler için dijital paralar kazanabilecekler. Tokenler daha sonra takım ürünlerine erişmek, VIP etkinliklerine katılmak veya stadyumda ürün satın alırken indirim almak için ödül puanları olarak harcanabilecek. Tokenler ayrıca taraftarların Dinamo Kiev’in platformundan dijital koleksiyon satın almalarına da izin verecek.

Dinamo Kiev’in sahibi Ihor Surkis, konu ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Moonwalk, Dinamo Kiev’in topluluklarımızla etkileşim kurma, sosyalleşme ve onlardan para kazanma şeklimizde spor takımları için oyunu değiştirmesine yardımcı oluyor.”

Yapılan açıklamada taraftar tokenlerin, bir mobil uygulamaya entegre edileceği ve sahiplerin bunları hem çevrim içi hem de çevrimdışı olarak kullanmasına izin verileceği bildirildi.

Futbol kulübü, ortaklığın koronavirüs salgınının spor endüstrisine verdiği zararın bir kısmını hafifletmeye yardımcı olacağını söylüyor. Bu süreçte stadyumlar büyük ölçüde boş kaldığından, artan sayıda futbol kulübü alternatif para kazanma kaynakları aramaya devam ediyor.

Bu kapsamda da Dinamo Kiev, dijital tokenlar ve taraftar sadakat programları yayınlayan birçok futbol kulübü arasına katılmış oldu. FC Barcelona, ​​Atletico Madrid, Paris Saint-Germain ve Juventus, geçtiğimiz aylarda benzer programları başlatan en büyük isimlerden bazıları iken, Zenit, St.Petersburg ve Bayern Münih gibi diğer kulüpler de dijital koleksiyon platformları başlattı. 

Ukrayna’nın, dijital varlık şirketleri için açık düzenlemeler oluşturmaya çalışan Dijital Dönüşüm Bakanlığı ile hükümet düzeyinde blockchain teknolojisini açıkça desteklediği biliniyor. Hatta ülke bu kapsamda yakın zaman önce Binance ile işbirliği içinde kripto para birimleri üzerine bir eğitim kursu da başlattı.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar