BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

USD Coin Piyasa Değeri 2 Milyar $’a Dayandı!

Skew verilerine göre 2 Milyar $ sınırına ulaşan USDC, büyümesini sürdürüyor.

Yayın:

-

USD Coin stablecoin

Coinbase ve Circle ortaklığı ile Centre tarafından oluşturulan ve yönetilen stablecoin USD Coin (USDC) piyasa değerini artırmaya devam ediyor.

Tether’ın ardından ikinci sırada bulunan stablecoin, piyasada en çok talep gören ikinci stablecoin olarak öne çıkıyor.

14 Milyar $’lık piyasa değeri olan Tether’ın yükselişi ile birlikte USD Coin de ciddi bir ivmelenme yaşamış durumda.

2 Milyar $ Sınırına Gelindi

Skew verilerine göre 2 Milyar $ sınırına ulaşan USDC, büyümesini sürdürüyor.

2020 bahar ayları ile birlikte ivme kazanan USDC arzı, yaz ayları ile birlikte iyiden iyiye yükselişe geçmiş görünüyor. Sadece 2 ay önce 1 Milyar $ seviyelerinde bulunan USDC arzı Eylül ayı ile birlikte 2 Milyar $ seviyelerine göz kırpıyor.

Son dönemde talebi oldukça artan USDC, Whale Alert tarafından da takip edilmekte. Son dönemde oldukça sık şekilde yeni basım gerçekleştiren Centre, USDC talebinin ne kadar fazla olduğunu da gözler önüne seriyor.

Bugün ise arka arkaya iki farklı cüzdanda 20 Milyon $’lık basımlar gerçekleşmiş durumda.

USDC 2.0

Ağustos ayının sonlarında gerçekleştirdiği USDC 2.0 duyurusu ile de dikkatleri üzerine çeken Centre, daha düşüş “gas” ile USDC transferini mümkün kılacağını açıklamıştı.

Algorand (ALGO)

Eylül ayının başında ise Algorand (ALGO) üzerinde işlemleri çok yakında başlayacağını duyuran CENTRE, uzun zamandır süregelen çalışmalarda sonra gelindiğini açıklamıştı.

Diğer Stablecoinler Ne Durumda

USDC’nin ardından üçüncü sırada TrueUSD (TUSD) bulunuyor. 473 Milyon $’lık piyasa değeri ile ilk iki stablecoinin oldukça gerisinde bulunan TUSD, Dai (DAI) tarafından takip ediliyor.

DAI ise 306 Milyon $’lık piyasa değerine sahip durumda. Ethereum üzerinde MakerDao (MKR) tarafından üretilen merkezsiz stablecoin, önemli bir alternatif olarak merkezsiz uygulamalar üzerinde çokça kullanılmakta.

Binance USD (BUSD) Beşinci Sırada

299 Milyon $’lık piyasa değeri ile beşinci sırada bulunan Binance USD (BUSD), 296 Milyon $’lık piyasa değeri ile Paxos Standard (PAX) tarafından takip ediliyor.

Winklevoss kardeşler tarafından ortaya konan Gemini Dollar (GUSD), rakiplerinde oldukça geride bulunuyor. 12 Milyon $’lık piyasa değeri ile stablecoinler arasında bulunan Gemini Dollar, Gemini ve diğer birkaç borsada işlem görmekte.

Diğer stablecoin haberleri için: Stablecoin Haberleri

Tether haberleri için: Tether Haberleri

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Bitcoin’de Zorluk Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde! Fiyat Yükselecek Mi?

Yaşanan yüzde 11.35’lik artış ile birlikte zorluk, görülmemiş seviyelerde.

Yayın:

-

Bitcoin kripto para birimi

Bitcoin tarafında zorluk seviyesi artmaya devam ediyor.

Glassnode tarafından yapılan son güncellemeye göre zorluk tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış durumda.

Yaşanan yüzde 11.35’lik artış ile birlikte zorluk, görülmemiş seviyelerde.

Bitcoin fiyatı 10.000 $’ın üzerindeki hareketine devam ediyor. 11.000 $’ın üzerindeki 11.200 $ denemesinden red yiyen Bitcoin 10.900 $ seviyelerinde tutunmaya çalışıyor.

Fiyat noktasındaki bu arada kalmışlığın yanında zorluk seviyesinde de ciddi bir artış mevcut durumda.

Mart ayında yaşanan düşüşün ardından düzenli olarak yukarı yönlü bir hareket gerçekleştiren zorluk seviyesi madencileri oldukça zorlayacak seviyelere ulaşmış görünüyor.

2019’da Üçte Biri Kadardı

2019 yılının yaz aylarında Bitcoin şimdiki ile benzer bir fiyat seviyesindeyken zorluk seviyesi şimdiye oranla 3’te 1 seviyede idi. Halving sonrası ödüllerin yarı yarıya azalmasının etkisi ile birlikte zorluk seviyesinin de artmaya devam etmesi fiyat konusunda Bitcoin’in harekete geçip geçmeyeceği konusundaki soruları da beraberinde getirmiş görünüyor.

Son dönemde yaşanan altcoin boğası ile birlikte sessizliğini koruyan Bitcoin, kedisi 10.000 $ üzerine oldukça hızlı bir şekilde atmayı başarmıştı.

Dominans Ne Durumda

Altcoinlerde yaşanan hızlı yükselişler ile birlikte, özellikle Mayıs ayı itibarıyla dominans tarafında kayıp yaşamaya başlayan Bitcoin, yüzde 69 seviyelerinden yüzde 59’a kadar gerilemişti.

Yüzde 59 seviyelerinden gelen tepki ile birlikte altcoinlerde bir miktar gerileme görülmüştü.

Gözler Bitcoin’de

Bitcoin tarafında oluşacak hareketin belirsizliği altcoinleri de etkilemiş durumda. Piyasadaki yükseliş dalgası yerini durağanlığa bırakmış iken gözler de Bitcoin’e çevrilmiş görünüyor.

Bazı analistler tarafından yapılan açıklamalar Bitcoin’deki durumun belirsizliğini koruduğu yönünde. Bazı analistler ise zorluk seviyesi ve dominans tarafındaki durum göz önüne alındığında hareket vaktinin yaklaştığı kanısında.

Sizce Bitcoin’de hareket vakti geldi mi?

Diğer Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

Bithumb CEO’su Güney Koreli Yetkililer Tarafından Çağırıldı.

Bithumb’ın başı belada!

Yayın:

-

Bithumb

Bithumb Holdings’in Yönetim Kurulu Başkanı Lee Jung-hoon, Seul Büyükşehir Polis Teşkilatı Akıllı Suç Araştırma Birimi tarafından merkeze çağırıldı.

Güney Kore’nin Yonhap Haber Ajansı’ndan gelen bilgilere göre, Başkan Lee, temerrüde düşme iddiaları üzerine BXA tokenları adı verilen tartışmalı tokenlar dolayısıyla merkeze çağırıldı.

Daha öncelerde de bildirdiğimiz gibi, Bithumb ve Lee’nin yetkililer ile yaşadığı olaylar, Blockchain Exchange Alliance (BXA) ve Singapur merkezli BXA konsorsiyumu tarafından bildirilen BXA tokenları dolayısıyla tetiklendi.

Blockchain Exchange Alliance’ın Singapur merkezli bir Güney Koreli firma tarafından devir alınacağı bildirildi. Fakat firma, ödemede temerrüde düştüğü için anlaşma yapılamadı. Bithumb için, devir almanın bir koşulu, temerrüdden sonra BXA tokenini listeleme yükümlülüğü idi. Bithumb tokenı listelemeyi reddettiği için, ICO ile elde edilen 25 milyon $ olan başlangıç değeri düşmeye başladı.

Mülkiyet hırsızlığı için hakkında soruşturma başlatılan Başkan Lee’nin çağrısından önce, Güney Kore polisi ülkenin en büyük kripto para birimi borsasının ofisine üç kez baskın yapmıştı.

Bithumb ve Conbit’in Başı Polislerle Dertte

Bithumb’a yönelik soruşturmalar, yetkililer tarafından borsaya sürekli baskın yapılmasının ardından sonuçlandırılmamış durumda. Ayrıca ülkenin en büyük üçüncü kripto para borsası Conbit’in, Bitcoin, Ripple ve Ethereum’un işlem hacmine arbitraj manipülasyonu yaptığı söyleniyor. Bu iddialar ile beraber Conbit, tıpkı Bithumb gibi bir polis baskını kurbanı oldu.

Conbit baskının ardından yetkililer, yaklaşık %99 oranında ticaret manipülasyonunu ortaya çıkardılar. Açıklananlara göre borsa, 100 milyar $ civarında haksız gelir elde etmiş. Ülkenin en büyük borsalarındaki bu düzensizliklere rağmen, hükümetin son zamanlarda ivme kazanan kendi CBDC’sini geliştirmeye olan ilgisi ile Güney Kore hala en iyi kripto merkezi olmaya devam ediyor.

Daha fazla borsa haberleri için: Borsa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.