Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66336
-0.24%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3207.49
0.35%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.37
-2.44%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $607.5
1.50%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

VanEck Bitcoin Vadeli ETF’si 16 Kasım Tarihinde Başlayacak!

Chicago Board Options Exchange (CBOE) tarafından yapılan duyuruda, VanEck’in Bitcoin Strategy ETF’si Salı günü (16.11.2021) XBFT koduyla CBOE’de işlem görecek.

Clock
Paylaş
VanEck Bitcoin Vadeli ETF’si 16 Kasım Tarihinde Başlayacak!

Bitcoin için ETF başvurusundan bulunan ilk ABD merkezli varlık yöneticilerinden biri olan VanEck, Bitcoin vadeli ETF’sini başlatıyor.

Chicago Board Options Exchange (CBOE) tarafından yapılan duyuruda, VanEck’in Bitcoin Strategy ETF’si Salı günü (16.11.2021) XBFT koduyla CBOE’de işlem görecek.

728×90 muhabbit - VanEck Bitcoin Vadeli ETF'si 16 Kasım Tarihinde Başlayacak!300x250 muhabbit - VanEck Bitcoin Vadeli ETF'si 16 Kasım Tarihinde Başlayacak!

VanEck’in işlem görecek olan yeni ETF’si, 19 Ekim 2021 tarihinde New York Menkul Kıymetler Borsası’nda (SEC) işlem görmeye başlayan ProShares Bitcoin Strategy ETF’sine katılıyor. Bunun yanı sıra Valkyrie’nin Bitcoin Strategy ETF’si Ekim ayının sonlarında Nasdaq’ta işlem görmeye başlamıştı.

İlginizi çekebilir: ETF Nedir?

Bitcoin için ETF Başvurusu Yapan ilk ABD Firması!

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde VanEck, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na spot Bitcoin ETF’si için başvuru yapmıştı. Bu başvurunun reddedilmesi ile birlikte VanEck, pozisyonunu vadeli bir ETF için yenilemişti.

1955 yılından bu yana hizmet veren VanEck, tematik ve altın bazlı ETF’ler konusunda uzman bir varlık yöneticisi olarak öne çıkıyor. Bu arada VanEck, Bitcoin için ETF başvurusunda bulunan ilk ABD firmalarından biri. Firma uzun süredir SEC’e birden çok Bitcoin ETF başvurusu yaptı ancak bugüne kadar sadece vadeli ETF için onay alabildi.

Geçtiğimiz ünlerde SEC başkanı Gary Gensler tarafından yapılan açıklamada SEC’in, doğrudan Bitcoin’e yatırım yapılmasından ziyade, vadeli işlemlere dayalı ETF’lere yatırım yapılmasına daha sıcak baktığını ima etmişti.

Ayrıca Bitwise Asset Management gibi şirketler, Bitcoin ETF’si için onay almaya çalışıyor. Geçtiğimiz haftalarda firma, vadeli bir ETF’si için çalışmalara başladığını belirtmişti.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar