Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51693.66
1.08%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3061.2
3.40%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.12
2.01%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $385.2
1.48%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Waves Enterprise ve Ontology Ortaklık Kuruyor!

Onthology ve Waves güçlerini birleştiriyor!

Clock
Paylaş
Waves Enterprise ve Ontology Ortaklık Kuruyor!

İşletmeler ve hükümetler için blockchain tabanlı çözümler konusunda uzmanlaşmış büyük bir teknoloji şirketi olan Waves Enterprise, e-oylame hizmetlerini kolaylaştırmak amacıyla Ontology ile ortaklık kurdu.

16 Aralık’ta yapılan bir duyuruya göre, Waves Enterprise, merkezi olmayan tanımlama araçlarını Waves Enterprise’ın e-oylama sistemine entegre etmek amacıyla Ontology ile bir mutabakat anlaşması imzaladı.

Binance BannerBinance Banner

Ortaklığın bir parçası olarak, Waves Enterprise ve Ontology, dijital oylamanın en büyük zorluklarından biri olan kullanıcı kimlik doğrulaması ve tanımlamayı çözmeyi hedefliyor. Şirketler, özellikle Ontology’nin ONT ID olarak bilinen yeni merkezi olmayan kimlik çözümünü uygulamayı planlıyor.

Waves Enterprise’ın baş ürün sorumlusu Artem Kalikhov, Ontology’nin DeID teknolojisinin, e-posta doğrulama gibi diğer geleneksel yöntemlerin yerini alacağını söyledi.

Ontology’nin kurucusu Li Jun, e-oylama sisteminin, kullanıcıların kişisel verilerini ve kimlik bilgilerini bağlamak için önce ONT kimliklerini oluşturmaları gerekeceğini açıkladı. Bu sayede, oylama kayıtları değişmeyen bir blockchain üzerinde takip edilebilecek.

Jun, ONT ID’nin merkezi olmayan bir varlık olarak hizmet verdiği için kullanıcı gizliliğini tehlikeye atmayacağını vurguladı. Jun ayrıca, “Kullanıcılar, paylaşmak istedikleri belirli bilgileri seçme hakkına sahip, çünkü verilerin tamamı kendilerine ait” dedi.

Kalikhov’a göre, Waves Enterprise başlangıçta ONT ID’ye bir modül olarak entegre edilecek. Kalikhov, “İlk aşamada, blockchainlerimiz büyük olasılıkla birbirlerinden ayrı çalışacak” dedi.

Bu haber, Waves’in Kasım 2020’de blockchain oylama sistemini halka açık bir şekilde yayınlamasından kısa bir süre sonra geldi. Şirketleri ve yönetim kurullarını hedefleyen oy sistemi, oy pusulalarını kullanan kişilerin kimliğini ifşa etmek zorunda kalmadan her oyu güvenli bir şekilde sisteme kaydediyor.

Bu sistem daha önce Eylül 2020’de parlamento seçimleri sırasında Rusya’da da kullanılmıştı.

Daha fazla Waves Haberleri için: Waves Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Bu içerik sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar