Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63185.92
3.81%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3053.8
2.19%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $34.58
3.44%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $550.1
4.24%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Web3 Girişimleri Yatırım Almaya Devam Ediyor!

Dev şirketler, Web3 ve NFT sektörüne odaklanmaya devam ediyor.

Clock
Paylaş
Web3 Girişimleri Yatırım Almaya Devam Ediyor!

Son dönemlerin popüler alanları olan Web3 ve NFT’ler yatırım almaya devam ediyor. Piyasaya büyük oyuncuların da girmesi ile birlikte bu alanlar adından daha fazla söz ettirmeye başladı.

Bu yatırımlara son olarak, web3 altyapısı girişimi olan WalletConnect de dahil oldu. Kullanıcıların QR kodları aracılığıyla kripto para cüzdanlarını, merkeziyetsiz uygulamalarla bağlamasına olanak tanıyan şirket, düzenlediği finansman turunda 11 milyon dolar topladı.

728×90 muhabbit - Web3 Girişimleri Yatırım Almaya Devam Ediyor!300x250 muhabbit - Web3 Girişimleri Yatırım Almaya Devam Ediyor!

Union Square Ventures ve 1kx, Coinbase Ventures, Semantic Ventures ve Zerion gibi dev şirketlerin katılımıyla yatırım turunu tamamladı. Bunun yanında Alex Svanevik, Eric Conner, Arjun Bhuptani, Viktor Bunin, Mara Schmiedt, Anna Rose ve Ajit Tripathi gibi melek yatırımcılar da yatırım turuna destek verdi.

walletconnect 1200x430 - Web3 Girişimleri Yatırım Almaya Devam Ediyor!

Projenin kurucusu Pedro Gomes, yani girişim ile ilgili olarak şu açıklamada bulundu:

Bu bir öz sermaye finansmanı turuydu ve WalletConnect’in merkeziyetsiz bir web3 mesajlaşma katmanı haline gelmesinde yardımcı olacak. Bu amaçla, WalletConnect iki yeni protokol oluşturuyor: Doğrudan mesajlaşma protokolü ve anında iletme bildirimi protokolü.

Gomes ayrıca, mesajlaşma protokolünün tüm WalletConnect özellikli cüzdan kullanıcılarının birbirleriyle iletişim kurmasına izin vereceğini söyledi. Bunun yanında, anında iletme bildirim protokolünün kullanıcıların doğrudan DeFi, DAO ve NFT uygulamaları için tüm blok zinciri etkinliklerinden haberdar olmalarını sağlayacağını da belirtti.

İlginizi Çekebilir: NFT Nedir?

Platform Kendi Tokenını Piyasaya Sürecek

Bu gelişmenin yanında WalletConnect ayrıca, merkeziyetsizlik çabaları dahilinde kendi tokenını da piyasaya sürmeyi planlıyor. Gomes bu gelişmeyi ise şu şekilde açıklıyor:

Token lansmanı, altyapımızın ve diğer hizmet sağlayıcıların mesajlaşma ağını düşük gecikme ve yüksek kullanılabilirlik ile birlikte çalışmasına olanak tanıyacak.

Yapılan açıklamada, şu anda çoğunlukla kamuya açık olan WalletConnect kodunun tamamen açık kaynaklı hale geleceği belirtildi.  

WalletConnect’in Ethereum’daki en yakın rakibinin WalletLink olduğunu belirten Gomes, WalletLink’in yalnızca Coinbase Cüzdan ile entegre olduğunu belirtti. Ancak, WalletConnect’in ise birden fazla blok zinciri ağında 100’den fazla farklı cüzdan türüyle kullanılabilir olacağı da belirtildi.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar