Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65104
-2.06%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3406.54
-5.66%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.03
-12.62%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $588.1
-3.26%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Webtoon’da Saklı Şifreyi Çözene Bitcoin!

Webtoons’da 4 bölüm, Citadel 21’de birleştirilmiş bir şekilde 2 bölüm hâlinde yayınlanan webtoon Bulltardia, şifreyi çözene ödül olarak Bitcoin verecek.

Clock
Paylaş
Webtoon’da Saklı Şifreyi Çözene Bitcoin!

Webtoons’da 4 bölüm, Citadel 21’de birleştirilmiş bir şekilde 2 bölüm hâlinde yayınlanan webtoon Bulltardia, şifreyi çözene ödül olarak Bitcoin verecek.

Kripto para dünyası büyüdükçe farklı alanlarla etkileşimleri de artmaya başladı. Eğlence dünyasının özellikle çizgi roman, manga ve webtoon alanları da buna dahil. Geçtiğimiz günlerde Bitcoin konulu bir manga, Japonya’da yayın hayatına başlamıştı. Bitcoin, şimdi de bir webtoon’a konu oldu. Hatta konu olmakla kalmayıp ödül olarak bile veriliyor.

728×90 muhabbit - Webtoon'da Saklı Şifreyi Çözene Bitcoin!300x250 muhabbit - Webtoon'da Saklı Şifreyi Çözene Bitcoin!

Webtoon’lar herhangi bir dergide veya yayın kuruluşunda basımı yapılmayan, sadece internet ortamında bulunabilen çizgi romanlardır. Çoğunlukla Güney Kore ve Çin yapımı olan webtoon’lar, mangadan farklı olarak yukarıdan aşağı ve soldan sağa şeklinde okunurlar.

Citadel 21 ve Webtoons’da yayınlanan webtoon, 12 ipucu içeriyor. İpuçlarını toparlayıp çözdüğünüz takdirde, içinde 0,1 BTC olan bir cüzdan adresi elinizde oluyor. Şu anda Webtoons’da parçalanmış olarak 4 bölüm yer alırken Citadel 21’de toparlanmış 2 bölüm yer alıyor.

Çare Bit!

Webtoon’da mevcut ödeme sisteminden yakınan ve devrim çağrısında bulunan bir karakterin, sistemin “düzenleyici güçleri” tarafından yakalanması yer alıyor. Yakalanan arkadaşlarını kurtarmak isteyen bir grup da çareyi Bit’e gitmekte buluyor.

En sevdiği içecek yılan zehri olan (evet yılan zehri), oldukça aksi, parasız iş yapmayan kişiliğiyle tanınan bal porsuğu Bit, aslında babasının ona verdiği görevi tamamlamak için dolaşan bir gezgin. Babası Satoshi (evet Satoshi), Bit’in ergen tavırlarından kurtulması için ona bir görev veriyor. Görev de üzerinde Bitcoin simgesi olan ay taşlarını aya geri götürmek.

Bitcoin webtoon ay taşları  1024x577 - Webtoon'da Saklı Şifreyi Çözene Bitcoin!

Webtoon’da insanlar yok, tüm karakterler hayvanlar aleminin farklı türlerinden meydana geliyor. Ancak Bit’in babası Satoshi’nin yüzü gözükmemesine rağmen ellerinin insan eli olduğu düşünülüyor.

Bankacılık sisteminden ve çektikleri maddi zorluklardan dolayı isyan eden grubun çareyi Bit (Bitcoin)’de bulmaları webtoon’u daha ilgi çekici yapıyor. Metafor olarak da gayet güzel bir iş ortaya koyan Bulltardia’nın gelecek bölümleri merakla bekleniyor.

Manga, Albüm ve Webtoon… Peki Sıradaki Ne Olacak?

Kripto para birimlerinin eğlence dünyasındaki yansıması gün geçtikçe büyüyor. Özellikle Bitcoin üzerinden büyüyen bu yansıma eğlence dünyasındaki birçok alanda gözlenebiliyor.

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin konulu mangadan bahsetmiştik. Manga Japonya’nın saygın dergilerinden birinde yayın hayatına devam ediyor. Japonya’nın saygın yayın kuruluşlarından ve hatta en büyük yayın kuruluşu olarak da görülen Media Do Holdings manga ve diğer yayınların dağıtımı için Blockchain tabanlı bir projeye başlamıştı.

Eğlence dünyasının bir başka alanı olan müzikte de kripto para dünyasının izlerini görmek mümkün. Geçtiğimiz günlerde Amerikan bir müzik grubu Logic Beach, yeni albümüne cüzdan adresi sakladığını ve bulana cüzdandaki tüm Bitcoin’leri vereceğini açıklamıştı.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar