Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66563.99
0.98%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3417.66
-0.13%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.18
-2.41%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $584.3
0.40%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Yakında Milyonlarca Kişi Dijital Para Birimlerini Kullanacak!

Kriptolar, çok yakında yüz milyonların cüzdanında olacak!

Clock
Paylaş
Yakında Milyonlarca Kişi Dijital Para Birimlerini Kullanacak!

Singapur Fintech Festivali‘nde konuşma yapan Circle CEO’su Jeremy Allaire, “üçüncü nesil blockchain teknolojisinin dijital para birimleri, yakında yüz milyonlarca kişi tarafından kullanılacak” dedi.

728×90 muhabbit - Yakında Milyonlarca Kişi Dijital Para Birimlerini Kullanacak!300x250 muhabbit - Yakında Milyonlarca Kişi Dijital Para Birimlerini Kullanacak!

Allaire, Facebook’un “Diem” Derneği CEO’su Stuart Levey, Coinbase CPO’su Surojit Chatterjee ve Soramitsu CEO’su Makoto Takemiya ile birlikte panelde şu soruyu tartıştı:

Dijital Para Birimleri Yeni Nesil Ödeme Sistemi Olacak mı?

Allaire, dijital para birimlerinin gelişimlerinin henüz çok erken olduğunu söyledi. Ancak çevirmeli internetten şu an kullandığımız internet sistemine olan gelişmenin bir benzerini yakında yapacağını da sözlerine ekledi.

Dijital para birimleri, internetin yaptığı o atılımı yapmak üzere.

Ancak Soramitsu’nun CEO’su, temel teknolojinin zaten “günlük kullanım için yeterince iyi” olmasına rağmen, mevcut kripto kullanıcı deneyiminin yaygın olarak benimsenmesi önünde bir engel olmaya devam ettiğini söyledi.

Allaire, sektördeki yeniliklerin çoğunun odak noktasının tüketici deneyimine doğru ilerlediği fikrine karşı çıktı ve iyileştirilmiş kullanıcı deneyimlerinin sıradan insanların kriptoları benimsemelerine ön ayak olacağını söyledi:

Kullanıcılar, “bunu daha önce nasıl kullanmadım!” diyecekler.

Panelde ayrıca düzenleyici kurumların ana akım kripto varlıkların benimsenmesi üzerindeki etkisi de tartışıldı.

Doğrudan düzenleyicilerle çalışma deneyimine atıfta bulunan Diem’den Levey, panele yasa dışı faaliyetler ile ilgili endişeler ve mali yaptırımların atlatılabilmesi sebebiyle hükümetlerin dijital para birimlerini düzenleme ihtiyacı duyduklarını söyledi.

Levey, CBDC’lerin, kripto para birimi projeleri için bir tehdit olmadığını söyledi. Ve ayrıca özel kuruluşların, hükümet girişimleriyle uyum sağlamak için çalışması gerektiğini söyledi.

Levey, ağları yasadışı faaliyetlere karşı daha dirençli hale getirmek için hangi “tavizleri” verebileceklerini görmek için yetkililere çağrıda bulundu.

Levey ayrıca, hükümetlerin bu projelere fazla müdahil olmasına ilişkin endişelerini de dile getirdi.

Daha fazla Blockchain Haberi için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar