Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69919.43
-1.74%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3791.39
2.86%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.75
2.21%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $621.7
3.82%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Yeni Zelanda’dan, Kripto Para Yatırımcılarına Uyarı Geldi!

Düzenleyici kurum, son düşüşün ardından yatırımcılara uyarılarda bulundu.

Clock
Paylaş
Yeni Zelanda’dan, Kripto Para Yatırımcılarına Uyarı Geldi!

Yeni Zelanda finansal düzenleyicisi, son Bitcoin fiyat hareketinin ardından yerel kripto para birimi yatırımcılarına ve tüccarlarına yaptığı bir açıklama ile uyarılarda bulundu. Finansal Piyasalar Otoritesi (FMA), kripto paraların yüksek riskli ve oldukça değişken varlıklar olduğunu ve bu nedenle yatırımcıların çok dikkatli olmaları gerektiğini belirtti.

728×90 muhabbit - Yeni Zelanda'dan, Kripto Para Yatırımcılarına Uyarı Geldi!300x250 muhabbit - Yeni Zelanda'dan, Kripto Para Yatırımcılarına Uyarı Geldi!

Yerel haber sitesi NZ Herald’da yayımlanan resmi bir açıklamaya göre, Yeni Zelanda Bitcoin fiyatında görülen en son çılgın yükselişi hakkında oldukça endişeli. Bir FMA sözcüsü yaptığı açıklamada kripto para birimlerinin Yeni Zelanda’da düzenlenmediğini ve genellikle dolandırıcılar ve bilgisayar korsanları tarafından istismar edildiğini dile getirdi.

Bunun yanında bazı kripto para borsalarının yüksek getiri vaat etmesi nedeniyle müşterilerin tüm paralarını kaybetmeye hazır olmaları gerektiği yönündeki endişelerini de paylaştı.

FMA sözcüsü düzenlenmemiş denizaşırı kripto para borsaları hakkında bir uyarıda bulunarak Yeni Zelanda ile bağlantısı olmayan borsaların kimin takas ettiğini, aldığını veya sattığını açıklamadığı için takibi zorlaştırdığını belirtiyor.

Ayrıca yapılan açıklamada yatırımcıların, kullandıkları borsaların Yeni Zelanda dolarlarını bir güven hesabında tutup tutmadığını da kontrol etmeleri gerektiği bildiriliyor.

FMA, yerel halkın borsanın Finansal Hizmet Sağlayıcıları Siciline (FSPR) kayıtlı olduğundan emin olmaları gerektiğini çünkü olası bir anlaşmazlıkta, çözüm planına erişmek için bunun gereklilik olduğunu da söylüyor.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar