Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59034.31
4.68%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3312.41
2.00%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.71
0.97%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $407.6
2.33%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Zipmex, Kurtarma Planları İçin Tayland SEC İle Görüşme Talep Ediyor!

Zipmex, Tayland Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu ve diğer düzenleyiciler ile firmanın “kurtarma planını” görüşmek için toplantı talep etti.

Clock
Paylaş
Zipmex, Kurtarma Planları İçin Tayland SEC İle Görüşme Talep Ediyor!

Asya’da faaliyet gösteren kripto para borsası Zipmex, Tayland Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC) ve diğer düzenleyiciler ile firmanın “kurtarma planını” görüşmek için toplantı talep etti.

Zipmex tarafından kısa süre önce yapılan açıklamada, şirketin potansiyel yatırımcılarının da katılacağı bir toplantının borsanın geleceği için oldukça önemli olduğu belirtildi:

Binance BannerBinance Banner

“Yatırımcılarımızı düzenleyici kurumlarla tanıştırmak ve kurtarma planımızı devlet kurumlarına sunmak için faaliyet gösterdiğimiz ülkedeki Tayland Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu ve düzenleyicilerle görüşme talep ettik.”

SEC ile talep edilen görüşmeler, düzenleyicinin para çekme işlemini askıya almasından etkilenen yatırımcılar için konuyla ilgili şikayetlerini bildirmeleri için bir yardım hattı başlatmasından bir ay sonra geldi.

Peki Ne Olmuştu?

Bilindiği üzere kripto para borsası Zipmex; Upbit, Bitkub gibi diğer platformların yanı sıra Tayland hükümeti tarafından resmi olarak düzenlenen en büyük kripto para borsalarından biridir. Borsa, kısa süre önce değişken piyasa koşulları, önemli iş ortaklarının finansal zorlukları da dahil olmak üzere şirketin kontrolü dışındaki koşulları öne sürerek para çekme işlemlerini aniden durdurdu.

Daha sonra, bu iş ortaklarının haziran ayında para çekme işlemlerini askıya alan kripto para borç veren Babel Finance ve Celsius olduğu ortaya çıktı. Zipmex’in Babel ve Celsius’a toplam maruziyetinin ise 53 milyon dolar civarında olduğu belirtiliyor.

Mevcut durumdan kurtulmak için çeşitli yöntemler deneyen borsa 15 Ağustos 2022 tarihinde, şirketin üç aydan fazla alacaklı koruması kazandığını ve borsayı 2 Aralık 2022’ye kadar olası alacaklı davalarından koruduğunu ve bir yeniden yapılandırma planı hazırladığını bildirdi.

Düzenleyicilerin gözleri Zipmex borsasının üzerindeyken, piyasada şirketin nasıl ilerleyebileceği hakkında önemli bilgiler vermesi bekleniyor. Zipmex tarafı ise yakında konuyla ilgili daha fazla açıklama sağlayacağını belirtiyor.

Bu arada Zipmex, yerel tokenı ZMT için Z cüzdanları ve ticaret cüzdanları arasındaki cüzdan transferlerinin bu hafta yeniden kurulduğunu açıkladı. Böylece şirketin tekrar tam olarak faaliyete geçmek için çalışırken daha fazla ilerleme kaydedeceğini belirtti.

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Daha Fazla Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar