Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $26577
-0.24%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $1594.37
0.12%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $8.89
0.23%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $210.7
-0.05%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

ABD Senatörlerinin Revize Ettiği Dijital Varlık Yasa Tasarısında, CFTC Yetkileri Genişletiliyor

Revize edilmiş yasa tasarısında, kripto varlıkların “emtia” olarak kabul edilmesi savunulurken, CFTC yetkilerinin genişletilmesi ve stablecoin ihraççılarına daha sıkı düzenlemeler getirilmesi öngörülüyor.

Clock
Paylaş
ABD Senatörlerinin Revize Ettiği Dijital Varlık Yasa Tasarısında, CFTC Yetkileri Genişletiliyor

Tradingview‘in haberine göre, ABD Senatörleri Cynthia Lummis ve Kirsten Gillibrand, dijital varlık işlemleri ve stablecoin ihraçları için kapsamlı bir düzenleyici çerçeve oluşturmak amacıyla kripto para düzenlemeleri yasasının revize edilmiş bir versiyonunu sunmaya hazırlanıyor.

728×90 muhabbit - ABD Senatörlerinin Revize Ettiği Dijital Varlık Yasa Tasarısında, CFTC Yetkileri Genişletiliyor300x250 muhabbit - ABD Senatörlerinin Revize Ettiği Dijital Varlık Yasa Tasarısında, CFTC Yetkileri Genişletiliyor

Revize edilmiş yasa tasarısında, kripto varlıkların “emtia” olarak kabul edilmesi savunulurken, CFTC yetkilerinin genişletilmesi ve stablecoin ihraççılarına daha sıkı düzenlemeler getirilmesi öngörülüyor.

Kripto varlıklar “emtia” olarak konumlandırılıyor

Revize edilmiş yasa tasarısının temel amacını; kripto varlıkların “emtia” olarak tanımlanması ve CFTC’ye spot piyasa ile dijital varlık borsalarında daha fazla yetki verilmesi oluşturuyor.

Bu, kripto varlık şirketlerinin özel kriterlere dayalı varlıklar oluşturmasına ve emtia yasalarına tabi olmasına olanak sağlayacak. Ayrıca, stablecoin ihraççılarının federal veya eyalet düzeyinde mevduat kuruluşu olmalarını ve nakit, kısa vadeli hazine tahvilleri ile rezerv sertifikaları gibi yüksek kaliteli likit varlıklara sahip olmalarını gerektirecek.

CFTC ve SEC rekabet halinde

Eğer revize edilen tasarı yasalaşırsa; her iki kurum yani CFTC ve SEC, 500’er milyon dolarlık finansman alacak. Ancak, SEC aldığı ek fonu yasal yaptırım amaçları için kullanamayacak. CFTC ise yalnızca kripto para birimi odaklı bir ajans olarak tüzel kişilik kazandığında ve tescillendiğinde fonları kullanabilecek. Ayrıca, Federal Trade Commission (FTC), dijital varlıklarla ilgili tüketici eğitimi ve uygulama için beş yıl boyunca 150 milyon dolar tahsis edecek.

Dijital varlıkların vergilendirme yönteminde değişiklikler

Öte yandan senatörler Cynthia Lummis ve Kirsten Gillibrand, dijital varlık işlemleri ve stablecoin’ler için vergi düzenlemesi konusunda da değişiklikler öneriyor. Bu değişiklikler, 2021 Altyapı Kanunu’nda yer alan aracı tanımının iyileştirilmesini içerdiği için kripto para geliştiricileri ve diğer çevrim içi oyuncuların vergi amaçlarıyla finansal aracılar olarak muamele görmesine ilişkin endişeleri gündeme getiriyor. Tasarı, geniş kapsamlı bir yasa tasarısı olduğundan dolayı birden fazla Senato komitesinin yargı alanına giriyor. Bu yüzden de yasalaşma sürecinin zorluklarla karşılaşabileceği öngörülüyor.

TradingView Hakkında

TradingView, kripto para ve BTC/USD gibi varlıklarla ilgilenen tüccarlar ve yatırımcıların bir araya geldiği bir grafik platformudur. Bu platform, piyasaları analiz etmek, en son finansal haberleri takip etmek ve çeşitli verilerle işlem yapmak için gelişmiş araçlar sunar. Kripto para sahipleri ve BTC/USD takipçileri, TradingView’in sunduğu özelliklerden büyük ölçüde memnun kalacaktır. Platform, detaylı sembol grafiklerinin yanı sıra ekonomik takvim verileri gibi daha kapsamlı bilgilere de erişim imkanı sağlar. Ayrıca, farklı stratejilere uygun geniş bir veri seti sunarak kullanıcılarına yardımcı olmayı hedefler.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar