Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $26574.15
-0.13%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $1593.86
0.12%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $8.91
0.45%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $210.8
-0.09%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

ABD’li Demokrat Kongre Üyesi, PayPal’ın Yeni Stablecoin’i PYUSD Konusunda Endişeli!

ABD’li Demokrat Kongre Üyesi Maxine Waters, PayPal’ın yeni stablecoin’i hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Clock
Paylaş
ABD’li Demokrat Kongre Üyesi, PayPal’ın Yeni Stablecoin’i PYUSD Konusunda Endişeli!

Online ödeme sistemi PayPal, dolara endeksli PayPal USD’yi (PYUSD) çıkardığını açıklamasıyla kamuoyunda büyük yankı uyandırmayı başarmıştı. Böylelikle kullanıcılar PayPal ve uyumlu diğer cüzdanlar arasında PYUSD transfer ve ödemeleri yapabiliyor ve PYUSD ile fon ya da desteklenen diğer kripto paraların alım satım işlemleri gerçekleştirebiliyorlar.

728×90 muhabbit - ABD’li Demokrat Kongre Üyesi, PayPal'ın Yeni Stablecoin'i PYUSD Konusunda Endişeli!300x250 muhabbit - ABD’li Demokrat Kongre Üyesi, PayPal'ın Yeni Stablecoin'i PYUSD Konusunda Endişeli!

Fakat tüm bu gelişmelerden ABD’li Demokrat Kongre Üyesi Maxine Waters oldukça endişeli. Waters konuyla ilişkili olarak yaptığı açıklamada, ABD’deki düzenleyici eksikliği sebebiyle PayPal‘ın stablecoin’ini piyasaya sürmesinden endişe duyduğunu şu sözlerle anlattı:

“PayPal’ın bu varlıkların düzenlenmesi, denetlenmesi ve uygulanması için hâlâ bir Federal çerçeve yokken kendi stablecoin’ini başlatmayı seçmesinden derin endişe duyuyorum. Dünya çapında 435 milyon müşterisi olan PayPal, tüm mega bankaların toplam çevrimiçi hesap sayısını aşıyor. PayPal’ın boyutu ve erişimi göz önüne alındığında, tüketici korumasını garanti etmek ve finansal istikrar endişelerini hafifletmek için stablecoin işlemlerinin federal gözetimi ve uygulanması çok önemlidir.”

ABD’li Demokrat Kongre Üyesi Maxine Waters

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde de Komite Başkanı Cumhuriyetçi Kongre üyesi Patrick McHenry, kripto paralar ve stablecoin’ler için düzenlemelerin getirilmesi gerekliliğine vurgu yapmıştı:

“Daha açık ve net düzenlemeler ve yatırımcıların korunması zorunluluk haline gelmiştir. Kongre’nin artık, özellikle stablecoin’ler için bir dijital varlık yasası çıkarması bugün çok daha önemlidir. Artık bu iş bitmeli…”

Komite Başkanı Cumhuriyetçi Kongre üyesi Patrick McHenry

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberler

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar