Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44310.42
1.96%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2371.41
-0.30%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.92
17.01%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $243.8
3.44%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

ABD’li Dev Sigorta Şirketi Massachusetts Mutual Life Insurance 100 Milyon $’lık Bitcoin Aldı!

Büyük sigorta şirketi bu alımı New York merkezli NYDIG şirketi aracılığıyla gerçekleştirdi.

Clock
Paylaş
ABD’li Dev Sigorta Şirketi Massachusetts Mutual Life Insurance 100 Milyon $’lık Bitcoin Aldı!

Amerika Birleşik Devletlerinde faaliyet gösteren dev sigorta şirketi Massachusetts Mutual Life Insurance genel yatırım hesabı için 100 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldığını duyurdu.

728×90 muhabbit - ABD’li Dev Sigorta Şirketi Massachusetts Mutual Life Insurance 100 Milyon $’lık Bitcoin Aldı!300x250 muhabbit - ABD’li Dev Sigorta Şirketi Massachusetts Mutual Life Insurance 100 Milyon $’lık Bitcoin Aldı!

Bitcoin almak için yapılan bu yatırım güncel veriler incelendiğinde genel yatırım hesabı yaklaşık 235 milyar dolar civarında olan dev sigorta şirketi için aslında küçük bir yatırım olarak görülüyor.

Yapılan açıklamada MassMutual, tarafından alınan Bitcoin’ler, yönetim altında yaklaşık 2,3 milyar dolar değerinde Bitcoin ve diğer kripto para birimleri bulunan New York merkezli bir fon yönetimi şirketi NYDIG aracılığıyla satın alındığı bildirildi. Bunun yanında MassMutual ayrıca, eskiden New York Digital Investment Group olarak bilinen NYDIG’de 5 milyon dolarlık bir azınlık hisse senedi de satın almıştı.

1851 tarihinde kurulan sigorta şirketi, yapılan bu alımla ilgili olarak, Bitcoin yatırımının çeşitlendirilmiş kalırken yeni fırsatlardan yararlanmak için geniş bir stratejiye dayandığını belirterek şu açıklamayı yaptı:

“Bitcoin, giderek artan dijital dünyamızın, büyüyen ekonomik yönüne ölçülü ancak anlamlı bir şekilde maruz kalmamızı sağladı.”

Görünüşe bakılırsa dev şirketler tarafından yapılan bu alımlar çoğalmaya başladıkça hâlihazırda yükseliş döneminde olan Bitcoin için daha fazla popülerlik ve ivme sürecinin devem etmesi bekleniyor.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberi için: Bitcoin Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar