Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51056.42
-2.50%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2904.02
-1.19%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.87
-6.14%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $364
1.36%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

AC Milan Blockchain Teknolojisine Adım Attı!

ACM tokeni geliyor!

Clock
Paylaş
AC Milan Blockchain Teknolojisine Adım Attı!

Avrupalı futbol kulübü AC Milan, ACM tokenini duyurduktan sonra blockchain sektörüne atılım yapan en son spor kulübü oldu.

Önümüzdeki haftalarda yapılması beklenen lansman ile ACM token sahipleri, çeşitli özel ödüller, kulüp ve oyuncularla etkileşime girebileceği etkinliklere katılmak için tokenlerini kullanabilecek.

Binance BannerBinance Banner

AC Milan’ın Chiliz blockchainine eklenmesi, platformdaki spor organizasyonlarının sayısını 20’ye çıkarıyor. Bildiğiniz gibi bu kulüpler arasında, FC Barcelona, Paris Saint-Germain, AS Roma ve Atletico Madrid gibi dünyaca ünlü futbol kulüpleri de var.

Geçmişte futbol taraftarları kripto para tokenlerini favori takımları ile çeşitli şekillerde etkileşime girmenin bir yolu olarak kullanmıştı. Örneğin, Kuzey Kıbrıs merkezli kulüp Apollon FC’nin taraftarları, kulubün hazırlık maçı için rakip seçimini kripto paralar ile yapmıştı.

Bunun dışında Barcelona taraftarı, takımın soyunma odasına taraftarlar tarafından tasarlanmış bir sanat eserinin yerleştirilmesi için tokenlerini kullanarak oy vermişti. Juventus taraftarları ise kulubün yeni şarkısı için blockchain teknolojisinden yararlanarak oy verdi. Hatta AS Roma’nın taraftar tokenine sahip olan kişiler, takımın teknik direktörüne soru bile sordu.

Bahsi geçen bu tokenlere, Socios.com uygulaması aracılığı ile erişebilirsiniz.

Chiliz’in Yükselişi!

Chiliz tokenlerinin çıkış tarihinden itibaren, birçok token BTC ve USDT ile doğrudan ticarete başladı. Bunun yanında tokenler, Binance gibi büyük kripto para borsalarında da yerini aldı.

AC Milan’ın baş gelir sorumlusu Casper Stylsvig, blockchain teknolojisini kullanma kararının, kulübün 450 milyondan fazla olduğu tahmin edilen hayran kitlesine ulaşması arzusundan kaynaklandığını söyledi ve ekledi:

Socios ile iş birliği yapmaktan ve onları küresel bir ortak olarak ailemize davet etmekten mutluluk duyuyoruz. Bu ortaklık, dünyanın dört bir yanındaki 450 milyon hayranımız ile etkileşime girebilmemiz için bize şans veriyor.

Chiliz ve Socios.com’un kurucusu ve CEO’su Alexandre Dreyfus, taraftar tokenlerini, hayranlar ile etkileşim aracı olarak kurmayı umduğunu ve bunun spor arenasındaki yeni bir gelir kaynağı olmasını beklediğini söyledi.

AC Milan taraftarları, favori takımları ile eşi görülmemiş bir etkileşime girecek. Ayrıca taraftarlar, VIP ödüllere, özel promosyonlara, sohbet odalarına ve çok daha fazlasına erişim sağlayabilecek.

Socios, kurulduğundan bu yana 12 aydan kısa bir süre içinde kulüpler ve ortaklıklarla beraber 30 milyon $ gelir elde ettiğini iddia ediyor.

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar