Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $41987.68
6.12%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2234.79
3.10%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $21.76
0.14%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $231.9
2.20%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Almanya’da Kurumsal Fonlar Kripto Para Tutabilecek!

Clock
Paylaş
Almanya’da Kurumsal Fonlar Kripto Para Tutabilecek!

Almanya’da kurumsal fonlar, %20 oranında kripto para tutabilecek!

Almanya, belirli kurumsal fonların ilk kez kripto varlıklarına milyarlarca dolar yatırım yapmasına izin verecek.

Almanya’da Pazartesi günü yürürlülüğe giren bir yasa, sabit yatırım kurallarına sahip “Spezialfonds” varlıklarının %20’sini Bitcoin ve diğer kripto varlıklara koymasına izin verecek. Yalnızca emeklilik şirketleri ve sigorta şirketleri gibi kurumsal yatırımcıların erişebildiği fonlar, şu anda 1.8 trilyon euro değerinde.

728×90 muhabbit - Almanya’da Kurumsal Fonlar Kripto Para Tutabilecek!300x250 muhabbit - Almanya’da Kurumsal Fonlar Kripto Para Tutabilecek!

Almanya’da Kanun Düzenleyiciler Sektörü Araştırmaya Başladı!

Dünya çapındaki kanun düzenleyiciler, hızla değerlenen ve piyasalarına az sayıda yatırımcının hakim olduğu kripto paraları kabul etmekte yavaş davrandı. Hareket, varlık sınıfının ana akıma kaymasına işaret ediyor ve Mike Novogratz ve Alan Howard da dahil olmak üzere finans endüstrisindeki en büyük isimlerden bazılarının yatırımlarını takip ediyor.

Almanya’nın fon endüstrisi kuruluşu BVI’da yer alan kripto varlıkları uzmanı Tim Kreutzmann, “Çoğu fon başlangıçta %20’nin altında kalacak. Öte yandan, sigortacılar gibi kurumsal yatırımcıların yatırım stratejileri için katı düzenleyici gereksinimleri var. Ayrıca bu kişilerin kripto paralara da yatırım yapmak istemesi gerekiyor.” dedi.

Bir yönetim danışmanlığı firması olan Oliver Wyman’da finansal hizmetler danışmanı olan Kamil Kaczmarski’ye göre, varlıkların oynaklığı geleneksel olarak muhafazakar bir bakış açısına sahip olan yatırımcılar için ilgi çekici olmayabilir.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar