Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60093.65
2.67%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3203.65
1.48%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.92
0.50%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $536.9
-0.02%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Ana Akım Finans Sektörü Hala Bitcoin’e Güvenmiyor!

Bitcoin ana akım finans sektörü tarafından benimsenecek mi?

Clock
Paylaş
Ana Akım Finans Sektörü Hala Bitcoin’e Güvenmiyor!

Fidelity Investments’ın Bitcoin (BTC) fonu doldurma haberinin ardından, analitik şirketi Digital Assets Data’nın CEO’su Mike Alfred, Bitcoin söz konusu olduğunda ana akım finans şirketlerinin sahip olduğu tereddütleri açıkladı.

728×90 muhabbit - Ana Akım Finans Sektörü Hala Bitcoin'e Güvenmiyor!300x250 muhabbit - Ana Akım Finans Sektörü Hala Bitcoin'e Güvenmiyor!

Alfred, 10 Eylül’de yaptığı açıklamada, “Geleneksel finansal hizmetler / varlık yönetimi / servet yönetimi gibi alanlar, Bitcoin ve ekosistemine karşı son derece şüpheci olmaya devam ediyor.” dedi.

Dün Alfred’in LinkedIn sayfasına birisi, Fidelity CEO’su Abigail Johnson’ın faaliyetlerine ve erken bir Bitcoin benimseyenlerinden biri olmasına atıfta bulunarak, “Abby’nin aptallığı” gibi bir yorum yapmış.

Ana akım bir finansal hizmetler kuruluşu olan Fidelity, kardeş şirketi Fidelity Digital Assets ile kripto saklama konusunda bir isim yaptı. 26 Ağustos’ta Fidelity, SEC ile bir D Yönetmeliği kapsamında, Bitcoin ticaret ürünü olan Wise Origin Bitcoin Endesk Fonu için başvuru yaptı.

Alfred, “Karşıt bir bakış açısından, bu şüpheciliği ve güvensizliği, Bitcoin’in gelecekteki benimsenmesini ve fiyat artışları için bir kuvvetlendirici güç olarak görmekteyim” dedi. Ayrıca Alfred, “Geleneksel insanlar mücadeleyi bırakırken, müşterileri ve ortakları tarafından önemli ölçüde yüksek fiyatlardan Bitcoin satın almalarına zorlanacaklar.” dedi. Alfred’in görüşüne göre, Bitcoin’in önünde daha çok uzun bir yol var.

Birkaç ay önce Alfred, Bitcoin’e artan ana akım finansal ilginin kanıtlarından bahsetmişti. Fidelity’nin Bitcoin fonu ve şirketin kripto alanındaki çalışmaları da bu noktayı daha da ileri götürdüğünü gösteriyor.

Sanırım ABD’deki geleneksel varlık yönetimi alanlarına artan ilgi ve farkındalık, Bitcoin’in benimsenmesi konusundaki fikirlerimi yansıtıyor. Bu alanın benimsenmesindeki ciddi artış, BTC için son derece iyimser olacaktır. Ve gördüğüm kadarıyla bu yola Fidelity öncülük ediyor.

Serbest fon yatırımcısı Paul Tudor Jones gibi büyük oyuncuların Bitcoin’e katılımı ve diğer benimseyici göstergeler 2020 senesinde yaşandı.

Ne dersiniz, sizce bu durumlar Bitcoin’in benimsenmesini artırabilecek senaryolar mı?

Daha fazla borsa haberlerimiz için buraya tıklayabilirsiniz.

DeFi sektörü ile alakalı haberlerimiz için ise buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar