BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Ünlü Borsacının Oğlu Bitcoin Satın Alıyor!

Ünlü borsacının oğlu, babasının aksine bir Bitcoin sever!

Yayın:

-

Peter

Twitter kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu 18 yaşındaki Spencer Schiff’in ve babası ünlü bir borsacı olan Peter Schiff’in yatırım tavsiyelerine güveniyor.

Schiff, “Benim tavsiyeme rağmen oğlum daha fazla Bitcoin satın aldı.” “Peki ya sen kimin tavsiyesine uyacaksın?” dedi.

Peter Schiff’in 7 Eylül tarihinde attığı bir tweete göre, anketi yanıtlayan 79.000’den fazla twitter kullanıcısının %81’i “18 yaşında, hayatında hiç çalışmamış üniversite birinci sınıf öğrencisinin” tavsiyesini”, “30 yıldan fazla deneyim sahibi borsacıya” tercih etti.

Genç Schiff, ünlü borsacının sözlerine ve anket sonuçlarına hızlıca yanıt vererek Crypto Twitter’ın onu desteklediğini söyledi. Diğer Twitter kullanıcıları ise Spencer’a desteklerini sosyal medya üzerinden gösterdi.

Quantum Labs CEO’su Usman Majeed, “Oğlunuz en azından 57 yaşına kadar Bitcoin almaya devam ederse multi milyoner olacak” dedi.

Ancak birkaç sosyal medya kullanıcısı, farklı varlıkları tercih eden baba ve oğlun daha çok bir yatırım stratejisi olduğunu düşünüyor.

Morgan Creek Digital‘in kurucu ortağı Anthony Pompliano, “Oğlunuzu altın bahsinden korumak için kullanmak harika bir fikir”. “Altın yükselir, siz yararlanırsınız. Bitcoin yükselir, oğlunuz fayda sağlar. Her iki varlıkta da boy göstermek için harika bir yöntem.” dedi.

Pompliano bu sonuca varan tek yorumcu değil. Reddit kullanıcısı u / Spl00ky, “Görünüşe göre Peter, Bitcoin’in başarısına veya başarısızlığına bağlı olarak her iki şekilde de sahip olmak istediğinden emin oluyor.” “Bitcoin başarısız olursa, ‘Bakın, oğlum beni dinlemeliydi.’ diyecek. Fakat Bitcoin başarılı olursa, ‘Bakın, oğlum ne kadar da zeki, boynuz kulağı geçiyor.’ diyecek.”

Anket, Schiff’in oğlunun 18. doğum günü için Twitter’dan Bitcoin bağışı istemesinden 2 hafta sonra gerçekleşti. Spencer Schiff’e ait olan cüzdan şu anda Bitcoin bulundurmasa da 27 Ağustos’tan bu yana 0.11 BTC değerinde işlem gördü.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNE ÇIKAN

Rusya’nın CBDC Konusunda İlk Olma Gibi Bir Derdi Yok!

Rusya, CBDC konusunda aceleci davranmayacak!

Yayın:

-

CBDC

Rus bir yetkili, CBDC alanına liderlik iddiasında bulunabilmek için, Rusya’nın dört yıl önce CBDC üzerinde araştırma yapmaya başlamış olması gerektiğini söyledi.

Ayrıca Rusya Federasyonu Cumhurbaşkanı’nın dijital ve teknolojik gelişim temsilcisi Dmitry Peskov’a göre bu konuda öncülük, finansal istikrar açısından bir takım riskleri beraberinde getiriyor.

Rus haber ajansı RBC’nin 23 Ekim tarihinde yaptığı bir habere göre Peskov, ikincilik stratejisine uygun olarak CBDC geliştirmenin, stratejik anlamda dijital ruble satmaktan çok daha verimli olabileceğini söyledi.

Bu konudaki finansal risk o kadar büyük ki, hızlı bir ikincilik stratejisi, lider olmaktan çok daha etkili olabilir. Bizim amacımız, liderin neler yapabileceğini ve hangi engellerle karşılaştığını görmek.

Peskov, Rusya’nın dijital rublesinin geliştirilmeye şimdi başlarlarsa 3 ila 7 sene içinde piyasaya çıkabileceğini belirtti.

Rusya’nın merkez bankası 13 Ekim’de resmi olarak bir dijital ruble müşavere belgesi yayınladı. Ardından, Rusya Devlet Duması üyesi ve Rusya’nın kripto ile ilgili mevzuat işlemlerinin önemli bir temsilcisi olan Anatoly Aksakov, dijital para biriminin 2021’in ilk yarısında pilot testlerine başlayacağını söyledi. Aksakov, Bitcoin gibi merkezi olmayan kripto birimlerinin geleceği olmadığını ve CBDC’lerin geleceğin bir parçası olduğundan emin.

Diğer ülkedeki finans uzmanları da CBDC’ler için “bekle ve gör” yaklaşımını uyguluyor. 19 Ekim tarihinde, Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası’ndan Jerome Powell, ilk olmaktansa doğru yapmanın daha yararlı olacağını söyledi. Ayrıca Yeni Zelanda Merkez Bankası, ulusal bir dijital para birimi çıkarmadan önce CBDC alanında “yapılacak çok iş olduğunu” iddia etti.

Daha fazla CBDC haberi için: CBDC Haberleri

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

FTX’ten Yeni Listeleme! AUDIO FTX’te! Müzik Platformlarına Rakip Olabilir!

Yapılan açıklamada projenin spot market üzerinde alım satıma açıldığı belirtilmekte.

Yayın:

-

ftx

Kripto türev borsası FTX yaptığı yeni duyuru ile birlikte Audius Project tokeni AUDIO’yu listelediğini duyurdu.

Yapılan açıklamada projenin spot market üzerinde alım satıma açıldığı belirtilmekte.

İlginizi Çekebilir: Borsa Haberleri

Spot market üzerinde hem ABD Doları hem de Tether (USDT) paritesinde işlemlere başlamış durumda. 0.30 $ seviyelerinden işleme açılan AUDIO paritesi, hızlı bir düşüş ile 0.15 $ seviyelerine kadar düşüş gösterdi.

Ardından gelen hızlı yükseliş ile birlikte tekrardan 0.31 $’a kadar yükseliş gösteren AUDIO, an itibarıyla yüzde 32’lik artış ile 0.25 $ seviyelerinden alıcı bulmakta.

Audius Music

Audius Music uygulaması ile birlikte müzik yayın platformları arasına giren uygulama, herhangi bir kısıtlama ve kural olmaksızın ücretsiz yüklemeler ile öne çıkıyor.

320 kbps kalite ile birlikte limitsiz hizmet sunmayı amaçlayan platform, günümüz müzik platformlarına rakip olmayı amaçlamakta.

Mainnet aktivasyonu ile birlikte 10,000 kullanıcı arasında bulunan kişiler, AUDIO tokenlerini talep edebiliyor.

Bu noktada platform kullanıcılarını ücretsiz hizmetin yanı sıra, AUDIO tokenleri ile de ödüllendirmiş görünüyor. İlk 10,000 sanatçıya toplam AUDIO arzının yüzde 5’ini dağıtan Audius Music, toplamda 50 Milyon adet AUDIO dağıtacak.

AUDIO tokenin kontrat adresine burada bulunan link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Mainnet Etkinliği

Ünlü yapımcılardan deadmau5 de platformun mainnet kutlaması kapsamında Twitch üzerinde canlı konser verdi.

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

Analiz Haberleri için: Analiz Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.