Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44315.11
1.97%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2371.51
-0.27%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.98
17.36%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $244.9
3.99%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Araştırmalara Göre 13.000’den Fazla BTC Milyoneri Var!

Alınan verilere göre, Bitcoin milyonerlerinin sayısı bir hayli yüksek.

Clock
Paylaş
Araştırmalara Göre 13.000’den Fazla BTC Milyoneri Var!

Glassnode’dan alınan verilere göre, en az 1 milyon $ değerinde 13.000’den fazla Bitcoin (BTC) adresi var.

Milyoner Olmak İçin 107 Bitcoin Yeterli

Bitcoin’in mevcut fiyatlarına bakacak olursak, bir yatırımcı adresinin milyoner olarak sayılması için yaklaşık olarak 107 BTC yeterli olacaktır. Bu veriler, Bitcoin’in dolar fiyatı ile korelasyon göstermesinden dolayı, dalgalanma eğilimine girmektedir. Karşılaştırma yapacak olursak, en az 100 BTC’ye sahip adreslerini sayısı çok daha düşük bir volatileye sahip.

728×90 muhabbit - Araştırmalara Göre 13.000'den Fazla BTC Milyoneri Var!300x250 muhabbit - Araştırmalara Göre 13.000'den Fazla BTC Milyoneri Var!

image 8 - Araştırmalara Göre 13.000'den Fazla BTC Milyoneri Var!

100 Bitcoin’den fazla tutan cüzdanlar ve 1 milyon $’dan fazla BTC tutan cüzdanlar. Kaynak: Glassnode

Bitcoin Zengini Adresler

Bakiyesi 1 milyon $’ın üzerinde olan adres sayısı, 2017 boğa sezonu sırasında rekor bir seviyeye ulaştığını görebiliyoruz. Fakat diğer metriğin bu boğa koşusundan önemli ölçüde etkilenmediği açıkça görülebilir. Bu durum ile birlikte görünen o ki bu metrik, Bitcoin ve finans dünyasındaki çok düşük değişim oranına sahip indikatörlerden biri olmaya devam ediyor.

Bu durumun başka bir olası sebebi olarak, bu adreslerin bazılarının borsalar ve custodianlar gibi büyük güçler tarafından kontrol edilmesi. Ayrıca, Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto tarafından madenciliği yapılmış olan 1 milyondan fazla Bitcoin’inde bu hesaba katılması gerekiyor. Çünkü bu kripto para birimleri yaklaşık 10 yıldır olduğu yerde duruyor. Ayrıca söylentilere göre Nakamoto, Bitcoin’leri ile bir kez bile işlem yapmış durumda değil.

Kaç Tane Bitcoin Milyoneri Var?

Peki kaç kişi Bitcoin milyoneri? Gerçek şu ki, bunu kimse bilmiyor. Bu soruyu cevaplayabilmek için 13.000’den fazla olan adreslerin kaç kişi ya da kaç kurum tarafından kontrol edildiğini öğrenmek zorundayız. Fakat teorik bir cevap olarak milyoner sayısının 1 ila 13.000 arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Elbette bu sayıyı biraz daha daraltmak amacı ile Bitcoin adreslerinin işlemlerine veri analizi uygulamak mümkün olsada, an itibarıyla tam bir veri kümesi ne yazık ki mevcut durumda değil.

Şu an dolaşımda olan Bitcoin cüzdanlarının yaklaşık %97’sinin 1 BTC altında para birimine sahip olduğunu düşünürsek, 107 ve üstü tutan cüzdanların sayısı Bitcoin cephesinde fazlasıyla tatmin edici bir durumda.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar