Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $43904.34
0.13%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2352.06
-0.69%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $32.88
16.55%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $239.9
1.95%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Avrupa Merkez Bankası’ndan Dijital Euro Adımı!

Avrupa Merkez Bankası (ECB), Dijital Euro’nun piyasaya sürülmesi ihtimaline hazırlanmak amacıyla bir proje başlatacağını duyurdu.

Clock
Paylaş
Avrupa Merkez Bankası’ndan Dijital Euro Adımı!

Avrupa Merkez Bankası (European Central Bank/ECB), dijital euro için yeni adımını attı. Avrupa Merkez Bankası (ECB), Dijital Euro’nun piyasaya sürülmesi ihtimaline hazırlanmak amacıyla bir proje başlatacağını duyurdu.

Dün (14 Temmuz 2021) yayımlanan basın bültenine göre Avrupa Merkez Bankası’nın yönetim kurulu, Dijital Euro çalışmaları için gerekli araştırmalara başladı. Araştırma aşamasının iki yıl sürmesi planlanıyor. Bu aşamada Dijital Euro kullanıcılarının tercihleriyle birlikte satıcı ve aracı kurumların teknik tavsiyelerine odaklanılması planlanıyor.

728×90 muhabbit - Avrupa Merkez Bankası'ndan Dijital Euro Adımı!300x250 muhabbit - Avrupa Merkez Bankası'ndan Dijital Euro Adımı!

“Dijital Euro’nun nasıl tasarlanabileceğini ve nasıl dağıtılabileceğini inceleyeceğiz.”

Yönetmeliğe Uygun Yollar Tespit Edildi!

Basın bülteninde kullanıcı gizliliğinin Genel Veri Koruma Yönetmeliği’nin gerekliliklerine uygun bir şekilde sağlanması için birtakım yolların tespit edildiği vurgulandı.

“Oluşturmayı planladığımız altyapının enerji ihtiyacı, Bitcoin ve diğer kripto varlıklara nazaran daha az olacak. Enerji tüketimi ve karbon ayak izi göz ardı edilebilir olacak.”

Avrupa Merkez Bankası’nın yönetim kurulu üyelerinden Fabio Panetta, Dijital Euro’nun başarısının, bölgedeki kişilere, iş insanlarına ve finansal aracı kurumların kattığı değerlere bağlı olacağını ifade etti.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar