Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67172.77
0.56%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3499.75
-0.07%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.97
9.09%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $598.8
0.67%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Avusturyalı Yetkililer, Kripto Düzenlemeleri Konusunda Görüşmeler Yapıyor!

Avusturya, kripto para ticaretine yeni kurallar getirecek!

Clock
Paylaş
Avusturyalı Yetkililer, Kripto Düzenlemeleri Konusunda Görüşmeler Yapıyor!

Avusturyalı düzenleyiciler, kripto para birimleri ve dijital varlıkları içeren bir dizi ayrıntılı yatırım dolandırıcılığı dolayısıyla, katı kripto yasaları konusunda görüşmeler yapıyor.

Bloomberg’in Cuma günkü haberine göre, Avusturya Finans Piyasası Kurumu (FMA), ülkede bildirilen tüm dolandırıcılıkların %60’ından fazlasının kripto ticaret ürünlerini içerdiğini açıkladı.

728×90 muhabbit - Avusturyalı Yetkililer, Kripto Düzenlemeleri Konusunda Görüşmeler Yapıyor!300x250 muhabbit - Avusturyalı Yetkililer, Kripto Düzenlemeleri Konusunda Görüşmeler Yapıyor!

FMA, bu dolandırıcılık eylemlerinin, potansiyel kurbanlara sahte tekliflerin reklamının yapılması için Telegram ve TikTok gibi sosyal medya platformlarını kullandığını belirtiyor.

Avusturyalı düzenleyicinin yetkili ismi Klaus Grubelnik, bu faaliyetlerin tehdidini azaltmak veya ortadan kaldırmak için ihtiyaç duyulan katı düzenlemeler konusunda şu yorumu yaptı:

Daha katı düzenlemelere büyük bir ihtiyaç halindeyiz. Hisse senetleri ve altın için dolandırıcılık eylemleri her zaman vardı. Fakat bu dolandırıcılık eyleminde bulunan insanlar, nispeten yeni bir oluşum olması sebebiyle kripto ticaret ürünlerini tercih etmeye başladı.

Bildiğiniz gibi 2020 yılında, kripto paralar ile ilgili raporlanan dolandırıcılık eylemleri artış göstermeye başlamıştı. Bunun en büyük sebeplerinden biri, COVID-19 salgını ile başlayan kripto para benimsemesi olabilir.

2018’de Avusturya maliye bakanı Hartwig Löger, kara para aklama ile mücadele için Avrupa Birliği’ne kripto para düzenlemeleri konusunda bir çağrıda bulunmuştu.

Avusturya’da bildirilen kripto dolandırıcılık eylemlerindeki belirgin artış, ülkedeki geleneksel borsaların dijital varlık ticaretinin benimsemesindeki artışa engel olmadı.

Düzenlenmiş ticaretin yanı sıra kripto ödemeleri, ülkenin en büyük mobil ağ operatörlerinden biri olan ve Temmuz 2020’de kripto ödeme seçeceği sunan A1 Payment sayesinde büyük bir sıçrama yaşıyor.

Blockchain benimsenmesi konusunda, IOTA Vakfı, dağıtılmış defter teknolojisindeki araştırma faaliyetlerini keşfetmek için Kasım 2020’de Viyana Teknoloji Üniversitesi ile bir ortaklık kurdu.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar