Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65967.52
-1.44%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3478.83
-0.04%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.39
-2.85%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $601.8
0.25%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Binance Bir Uyarı Da Güney Afrika’dan Aldı!

Çeşitli yargı alanlarındaki finansal düzenleyici makamların Binance’e uyarıları devam ediyor.

Clock
Paylaş
Binance Bir Uyarı Da Güney Afrika’dan Aldı!

Güney Afrika’nın Mali Sektör Davranış Otoritesi (FSCA), ülkede yatırım yapanlara, önde gelen kripto para borsası Binance ile işlem yapmamaları konusunda uyarıda bulundu.

3 Eylül tarihinde yayımlanan bir açıklamada FSCA, Seyşeller’de yerleşik bir “uluslararası şirket” olan Binance Group’un ülkede finansal hizmet verme yetkisine sahip olmadığını belirtti. Bilindiği üzere Binance’in merkezi Cayman Adaları ve Seyşeller’de bulunuyor.

728×90 muhabbit - Binance Bir Uyarı Da Güney Afrika'dan Aldı!300x250 muhabbit - Binance Bir Uyarı Da Güney Afrika'dan Aldı!

Uyarının bir parçası olarak FSCA, Güney Afrikalıların, Binance’in ülkedeki kripto para değişim hizmetlerine erişmek için bir Telegram grubu kullandığını belirtti. Mali düzenleyici ayrıca, Binance kullanımına karşı uyarıya ek olarak, Güney Afrikalılara ülkede kripto para yatırımlarının düzenlenmediğini de hatırlattı. FSCA açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Sonuç olarak, bir şeyler ters giderse, paranızı geri alma olasılığınız düşük ve kimseden herhangi bir talep hakkınız olmayacak.”

FSCA ayrıca Güney Afrika halkından bu tür şirketlerle iş yapmadan önce finans ve yatırım alanındaki kuruluşların kayıt durumlarını onaylamasını da istedi.

Binance Yoğun Bir İnceleme Altında

FSCA tarafından yapılan açıklama, çeşitli yargı alanlarındaki finansal düzenleyici makamlar tarafından Binance’e karşı yapılan bir dizi uyarı ve kesin yasakların arttığı bir döneme denk geldi.

Hatırlanacağı üzere 2 Eylül tarihinde de Singapur Merkez Bankası, Binance’e ödeme düzenlemelerinde olası bir ihlal nedeniyle ülkede hizmet sunmayı durdurmasını emretmişti.

Yine ağustos ayında Hollanda Merkez Bankası, Binance’in yasa dışı olarak faaliyet gösterdiğini iddia etmişti. Kripto para borsası devi, İtalya, Japonya, Tayland, Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere gibi yerlerde de düzenleyiciler tarafından yoğun bir inceleme altına alındı.

Tüm bu gelişmeler sonrasında Binance tarafı ise açıklamalarında, düzenleyicilerle iş birliği yapma isteğini sık sık vurguluyor. Hatta bu kapsamda adım dahi atan borsa, tüm kullanıcılar için zorunlu bir kimlik doğrulama şeması da oluşturmuş durumda.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar