Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $27796.88
1.29%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $1651.29
-0.30%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $10.14
7.87%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $213.6
0.05%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Binance ve Binance.US, Düzenleyici Baskılarla Pazar Payını Kaybediyor

Clock
Paylaş
Binance ve Binance.US, Düzenleyici Baskılarla Pazar Payını Kaybediyor

Binance ve onun ABD iştiraki Binance.US, bu yıl düzenleyici müdahalelerin etkisiyle pazar paylarını kaybetmeye başladı.

Binance’e yönelik ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından düzenleyici kuralların ihlal edildiği iddiasıyla açılan dava sonucunda, borsanın küresel pazar payı bu yılın başında %60 iken şu anda %52’ye kadar düştü.

728×90 muhabbit - Binance ve Binance.US, Düzenleyici Baskılarla Pazar Payını Kaybediyor300x250 muhabbit - Binance ve Binance.US, Düzenleyici Baskılarla Pazar Payını Kaybediyor

Binance, mart ayında bazı işlem çiftleri için sıfır ücretli işlemleri sonlandırma kararı almasının ardından pazar payını kaybetmeye başladı. Pazar payı kaybedilen bu süreçte, diğer borsalar arasında Bybit ve OKX en iyi performansı sergiledi.

Binance.US ise SEC’in varlıklarını dondurma talebi üzerine müşterilerine 13 Haziran tarihine kadar dolar fonlarını çekme süresi verdi. Bu durum, Binance.US’in ABD pazar payını nisan ayında %22’den haziran ayında %0,9’a düşürdü.

Bununla birlikte, Coinbase’in ABD pazar payı haziran ayında %48,4’ten %55’e yükseldi. Coinbase, Fidelity ve diğer varlık yöneticileri tarafından spot bitcoin ETF başvurusunda piyasa gözetimi anlaşması ile gözetim ortağı seçildi.

Spot işlem hacimleri genel olarak ikinci çeyrekte 2020’den bu yana en düşük seviyesine geriledi. Ancak Bitcoin’in ilk yarısının sonunda 31.458 dolar seviyesine yükselmesi, BlackRock gibi büyük varlık yöneticilerinin teklifleriyle birlikte piyasada olumlu bir hava yaratmayı başardı.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar