Muhabbit

ANALİZ

Bitcoin BTC Fiyat Analizi 31.07.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Bitcoin’i inceliyoruz. Bitcoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Clock
Paylaş
Bitcoin BTC Fiyat Analizi 31.07.2021

Merhabalar ben Draco. Fiyat analizi yazı dizimin bugünkü bölümünde kripto para piyasasının vazgeçilmezi Bitcoin’i inceleyeceğim. Bir önceki Bitcoin fiyat analizi yazımdan bu yana grafikte oldukça fazla gelişme oldu. Bu gelişmelere yazımın ilerleyen kısımlarında değineceğim. Bir önceki yazıyı merak ettiyseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

BTC Fiyat 31 Temmuz 2021

Bitcoin 20-21 Temmuz tarihlerinde 30.000 dolar bandının altına sarkmıştı. Ancak sonrasında korkulan olmadı ve destekten tepki aldı. Sonrasında bir önceki Bitcoin fiyat analizi yazımda bahsettiğim trendi kırdı ve şu an 42.000 dolar direncini test etmekte.

BTC Grafik 31 Temmuz 2021

BtNmoZ7Q - Bitcoin BTC Fiyat Analizi 31.07.2021
Bitcoin BTC fiyat grafiği 31.07.2021. 6 Saatlik grafik veriler Binance borsasına aittir.

Binance borsasında Bitcoin/Tether (BTC/USDT) paritesine ait 6 saatlik grafik. Veriler Binance borsasına aittir ve grafik Tradingview’den alınmıştır. Grafik logaritmik ayarlardadır.

BTC Analiz 31 Temmuz 2021

Grafikteki yeşil alanlar Bitcoin grafiğinde takip ettiğim destek ve direnç bölgeleri. Bu grafikte gördüğünüz çoğu bölge büyük zaman dilime ait. Bu bölgelerin önemine pek değinmeyeceğim. Çünkü birçok defa bunları tartıştık.

Fiyat 30.000 dolar desteğinden tepki aldıktan sonra oldukça güzel bir yükseliş gösterdi ve oldukça kritik olan 42.000 dolar direncine geldi. Fiyat şu an bu direnci test etmekte. Buranın kırılması önceden çok defa söylediğim gibi orta/uzun vadede oldukça olumlu bir gelişme olacaktır.

BTC Yorum 31 Temmuz 2021

Bitcoin 42.000 dolar direnç seviyesine geldi. Şu an için burayı kırmaya oldukça istekli görünüyor. Şimdilik buradan keskin bir ret yemedi. Ancak buradan ret yese dahi ben hemen umutsuzluğa kapılmayacağım. İlk olarak düzeltme olarak alacağım düşüşü ve zaten bakacak olursanız 30.000’den 42.000’e çıkarken düzgün bir düzeltme yapmadan çıkmış durumda. Bundan dolayı gelebilecek bir düzeltme kısa vadede piyasayı bozsa da umutsuzluğa kapılmama taraftarıyım.

Daha fazla Bitcoin analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar