Muhabbit

ANALİZ

Bitcoin Fiyat Analizi 17.01.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Bitcoin’i inceliyoruz. Bitcoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Bitcoin Fiyat Analizi 17.01.2021

Bugün Bitcoin’i incelemeye karar verdim. Tüm kripto yatırımcılarının gözü onda, altcoinde olan da tüm coinlerini satmış olanların da bir gözü her zaman Bitcoin’de. Bunun sebebi de herkesin bildiği gibi tüm piyasanın görünmez bir bağ ile Bitcoin’e bağlı olması.

QEsLIkUt - Bitcoin Fiyat Analizi 17.01.2021
Bitcoin BTC fiyat grafiği 17.01.2021. 4 saatlik grafik veriler FTX borsasına aittir.

Bugün Bitcoin’e biraz daha geniş açıdan bakacağım. Yeşil bölgeler her zaman olduğu gibi destek ve direnç bölgelerimiz. Alttaki iki destek bölgesini bugün muhabbit youtube kanalı için teknik analiz videosu hazırlarken belirlemiştim. Videoyu izlediyseniz bunu biliyorsunuzdur zaten.

Grafiğin üst kısmında bir kırmızı düşen trend görmektesiniz. Bu trendi şimdilik sadece takip etmek için ekledim. Trendde henüz 2 vuruş var. Bundan dolayı şu an aşırı güvenilir buluyorum bu trendi. Ancak trend grafiğim üzerinde kalsın. İlerleyen zamanlarda trende bir vuruş daha gelirse o trendi daha yakından takip etmeye başlayacağım.

Altta ise bir mor yükselen trend görmekteyiz. Bizim için asıl önemli olan trend şimdilik bu. Trende yeterince test sayısı var yani trend güvenilirliğini kanıtlamış durumda. Ayrıca fiyat son zamanlarda bu trendi birkaç defa test etti ve fiyat hala bu trend yakınında dolaşmakta. Trend henüz kırılmamış durumda. Ancak kırıldığında alttaki iki destek bölgesini hedef olarak kullanmayı düşünüyorum.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar