Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin Madencilerinin Haziran Ayı Geliri Yüzde 42 Düştü!

Madenciler için haziran ayı kötü geçti.

Clock
Paylaş
Bitcoin Madencilerinin Haziran Ayı Geliri Yüzde 42 Düştü!

Bitcoin madencilerinin toplam geliri, Mayıs ayına kıyasla Haziran ayında keskin bir düşüş yaşadı.

The Block’s Data Dashboard üzerinden alınan verilere göre, Bitcoin madencileri Mayıs ayındaki 1,45 milyar dolara kıyasla Haziran ayında 839 milyon dolar gelir elde etti. Bu da gelirlerin bir önceki ay ile kıyaslandığında yaklaşık yüzde 42 oranında düştüğünü gösteriyor.

Adsiz - Bitcoin Madencilerinin Haziran Ayı Geliri Yüzde 42 Düştü!
Bitcoin Madencilik Geliri

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri tarafında son dönemlerde yaşanan fiyat düşüşü ve işlem hacmindeki düşüş, madencilik gelirleri düşüşünün arkasındaki nedenler arasında gösteriliyor. Bunun yanında Bitcoin’in hash oranı da, bir sonraki zorluk ayarlamasına kadar blok üretim oranını geçici olarak yavaşlatan Mayıs ayındaki zirvesinden bu yana %50 oranında düştü.

Veriler incelendiğinde Haziran ayında elde edilen 839 milyon doların üzerindeki gelirin 796.95 milyon doları ağın blok sübvansiyonlarından gelirken, geri kalan kısmı ise işlem ücretlerinden geldi.

İşlem Sayısı Düştü

İşlem ücretlerinden elde edilen Bitcoin madenciliği gelirinin payı, Mayıs ayındaki yaklaşık %9 oranından Haziran ayında %5’e düştü. Çünkü günlük işlem sayısı Mayıs ayındaki 300.000 günlük işleme kıyasla Haziran ayında 200.000’e düştü. Bu sayı Ağustos 2018’den bu yana görülmeyen bir seviye olarak göze çarpıyor.

2 - Bitcoin Madencilerinin Haziran Ayı Geliri Yüzde 42 Düştü!
Bitcoin

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar