BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Bitmain’in Madencilik Cihazları Core Scientific’e Emanet

Bitmain’in cihazları güvende.

Yayın:

-

Blockchain altyapı ve yazılım çözümleri operatörü Core Scientific, lider kripto madenciliği donanım üreticisi Bitmain‘in Kuzey Amerika onarım merkezi olmaya hazırlanıyor.

Yapılan bir duyuruya göre Core Scientific, Bitmain’in üretim cihazları için onarım ve bakım hizmetleri sunacak. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan şirket, bu ortaklığın Bitmain’in Asya’ya yapmış olduğu donanım cihazlarının nakliye masraflarını da azaltacağını söyledi. Ayrıca Bitmain’in garantili donanımları için belirlemiş olduğu onarım süresini de azaltacağını söyledi. Şirketin, Bitmain’in piyasada olan ancak garanti süresi biten cihazlarının da onarımlarının gerçekleştireceği bilgisi verildi.

Core Scientific’in Blockchain Geliştirme Kıdemli Başkan Yardımcısı Taras Kulyk, yaptığı bir açıklamada Çin’in dijital madencilik sektöründeki liderliğinden ve piyasa hâkimiyetinden bahsetti. Kulyk ayrıca, Çin’in şu anda Bitcoin’in hashrate’i açısından da dünya lideri olduğunu belirtti. Çin ile rekabet eden ülkelerin artması (Amerika Birleşik Devletleri bu ülkelerin başında geliyor), dijital madencilik endüstrisini geliştiriyor ve büyütüyor dedi. Aynı zamanda da küresel hashrate çeşitliliğinin arttığını belirten Kulyk şu cümleleri kurdu:

“Talepteki bu artış, ABD ve Kanada’da filoyu korumak için gereken onarım hizmetleri üzerindeki yükü büyük ölçüde artırdı. Daha da önemlisi, Bitmain için işbirliğine dayalı onarım merkezi olarak seçilmek, müşterilerimize ve Kuzey Amerika’daki diğer Bitmain ürün kullanıcılarının kesinti sürelerini ve bitmain donanımlarının onarımıyla ilgili maliyetleri önemli ölçüde azaltmalarına olanak tanıyacak. “

Zaman ve Maliyet Tasarrufu Sağlanacak

Core Scientific’in Baş Müşteri Başarı Sorumlusu Russell Cann’da bu ortaklık ve  Kuzey Amerika’daki bir onarım merkezinin faydaları hakkında açıklamalarda bulundu. Cann, Core Scientific’in oluşturduğu garanti onarım merkezinin, müşterileri Hong Kong’a giden birimlerin uluslararası nakliye masraflarından kurtaracağından bahsetti. Daha da önemlisi, garanti kapsamında gerçekleştirilecek olan onarımların daha kısa sürede yapılacak olması bakımında önemli olduğunu iletti. Ayrıca mevcut nakliye masraflarının çok fazla olduğunu ancak bu birleşme ile cihaz başı yaklaşık olarak 100 ABD Doları olan masrafın düşeceğini açıkladı.

Son olarak Cann, Kuzey Amerika’da bir onarım merkezine sahip olmanın maliyet ve zaman açısından büyük karlılık getireceği konusuna vurgu yaptı ve bu ortaklığın çok doğru bir hamle olduğu söyledi.

Diğer Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Japon Şirketler JCB Ve Mizuho Bank, Blockchain Tabanlı Dijital Kimlik Çıkarıyor

Şirketler dijital kimlik sistemlerini kolaylaştırmak istiyor.

Yayın:

-

Japonya’daki büyük finans kurumları, dijital kimlik sistemlerini kolaylaştırmak için blockchain’e geçiyor. Bu kapsamda Japonya’nın üçüncü büyük bankası olan Mizuho Bank ve ülkenin yerel ödeme devi Japan Credit Bureau (JCB), blockchain teknolojisine dayalı bir dijital kimlik birlikte çalışabilirlik sisteminin pilot uygulamasını yapmaya hazırlanıyor. 

Fujitsu’nun resmi internet sitesinde duyurduğu yeni sistem, Fujitsu Laboratuvarı tarafından geliştirilen bir blockchain çözümünü kullanacak.

Yeni ortak girişim, şirketlerin, üye kimlik bilgilerini birden çok işletme operatörü tarafından güvenli bir şekilde aktarması ve birbirine bağlanması için mekanizmaları doğrulamasına olanak tanıyacak. Bu veriler, Fujitsu tarafından oluşturulan bir bulut platformunda depolanan isimleri, adresleri ve işverenleri içermektedir.  Yaklaşık dört ay sürmesi beklenen pilot uygulama ayrıca 100 Fujitsu Group çalışanını da kapsamı içerisine aldı.  

Ortaklık içerisinde bulunan bu üç şirket (Fujitsu, Mizuho Bank ve JCB) son yıllarda blockchain endüstrisine gösterdikleri ilgi ile bilinmektedir.

Fujitsu, 2019’dan beri dijital kimlik yönetimi araçlarına blockchain teknolojisini uyguluyor. Temmuz 2019’da Fujitsu Laboratuvarı, çevrim içi işlemlerde kullanıcı kimlik bilgisi ve güvenilirliğini değerlendirmek için blockchain tabanlı çözümünü tanıttı. Bu aracın, kullanıcıların her üyeye bir blok zincirinde depolanan kullanıcı derecelendirmelerine göre bir güvenilirlik puanı atamasına olanak tanıdığı bildirildi.

Japonya’nın en büyük kredi kartı veren kuruluşu JCB, 2019 yılının sonlarında, blockchain’e dayalı yeni bir B2B ödeme çözümü benimseme planlarını duyurmuştu. JCB şirketi, platformu geliştirmek için Mayıs 2020’de,  blockchain tabanlı ticari ödeme platformu Paystand ile ortaklık kurduğunu açıklamıştı. Firmanın ayrıca blockchain üzerinde sürdürülebilir bir işlem sistemi oluşturmak için teknoloji hızlandırıcı Techfund ile de ortaklığı bulunuyor.

Mizuho Financial Group’un ise, ödemeler ve havale hizmetleri için bir dijital para birimi platformu başlatma planları olduğu bilinmektedir.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

KyberSwap Band Protocol Verilerini Kullanacak!

Band Protocol verileri sayesinde mevcut veri akışını daha stabil hala getireceklerini belirten KyberSwap ekibi, üçüncü veri kaynağı ile birlikte daha doğru fiyat değişiklikleri ortaya koyabileceklerini belirtti.

Yayın:

-

kyberswap

KyberSwap, yaptığı duyuru ile birlikte Band Protocol verilerini kullanacağını açıkladı. Band Protocol verileri sayesinde mevcut veri akışını daha stabil hala getireceklerini belirten KyberSwap ekibi, üçüncü veri kaynağı ile birlikte daha doğru fiyat değişiklikleri ortaya koyabileceklerini belirtti.

Bildiğiniz üzere Band Protocol (BAND) bir oracle çözümü olarak öne çıkmakta. Halihazırda oracle alanında Chainlink ile büyük bir rekabet içerisinde olan Band Protocol, gerçek dünya ve farklı blockchain verilerini KyberSwap ile paylaşarak çok daha verimli bir DeFi çözümü sunulmasını amaçlıyor.

İlginizi Çekebilir: DeFi Haberleri

Daha önce Kyber Network ile bir işbirliğine giden Band Protocol, BAND tokeni KyberSwap üzerinde listelenmesini sağlamıştı. O günden bugüne devam eden işbirliği daha üst noktaya taşınmış durumda.

3 Farklı Veri Kaynağı

KyberSwap’in hali hazırda iki farklı fiyat beslemesi bulunuyor. Kyber Network’ün fiyat beslemeleri ile birlikte Chainlink verilerinden de faydalanan KyberSwap, Band Protocol verilerini de sisteme dahil ederek 3 farklı kaynaktan verileri toplayacak. Bu sayede hataların önüne geçilmesi ve en doğru fiyat beslemesinin ortaya konulması amaçlanmakta.

KyberSwap

KyberSwap’ten Sunny Jain’in yeni işbirliği ile ilgili açıklamaları şu şekilde:

Band Protocol, bizim için hayati önemde olan fiyat verilerini sağlıyor. Verilerin doğru ve stabil olması traderlar için olmazsa olmazlar arasında bulunuyor. Bu noktada Band Protocol ile çalışacağımız için oldukça heyecanlıyız. Çoklu oracle çözümleri ile KyberSwap kullanıcılarına en doğru fiyatı sunmakta kararlıyız.

Sunny jaın

Band Protocol-KyberSwap ortaklığını nasıl yorumlarsınız?

DeFi MarketCap

İlk 100 Kripto Para Birimi

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.