Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56847.99
7.02%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3244.64
2.91%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.92
1.65%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $393.8
-0.66%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Jihan Wu, Bitmain’deki Unvanını Geri Kazandı!

Jihan Wu, arzusuna ulaştı!

Clock
Paylaş
Jihan Wu, Bitmain’deki Unvanını Geri Kazandı!

14 Eylül’de Bitmain’in ticari sicil kaydında yapılan bir güncellemeye göre, Jihan Wu’nun Bitmain’in işletme birimi Beijing Bitmain Technology’nin yasal temsilcisi ve yöneticisi olduğunu gösteriyor.

Binance BannerBinance Banner

Geçen Ekim ayında, e-posta yoluyla Jihan Wu tarafından tuzak kurulan, diğer kurucu ortak Micree Zhan, firmanın yöneticisi olmaya devam ediyor. Ancak artık Bitmain’in Çin’deki yasal temsilcisi olarak tanınmıyor. Bu olayların neticesinde Zhan, madencilik devi adına hareket etmek için geniş yetkilere sahip olmayacak.

Wu tarafından 15 Eylül’de şirketin WeChat hesabından bir duyuru yayınlandı. Wu, artık Bitmain’in yasal temsilcisi ve İcra Direktörü olduğunu ve ayrıca şirketin yönetim rolündeki Zhan’a olan düşüncelerinin değişmediğini vurguladı.

Bitmain’de Neler Olmuştu?

Bitmain’in kurucu ortakları arasındaki çekişme, Wu’nun sürpriz bir hareketle Zhan’ı devre dışı bıraktığı Ekim 2019’da başladı. Wu, toplu e-posta yoluyla, personele o zamanki CEO olan Zhan’dan komut almayı bırakmalarını söyledi ve Zhan’ın toplantılarına katılırlarsa onları işten çıkarmak ile tehdit etti.

Wu, kendi kripto para birimi projesi olan Matrixport’a odaklanmak için Bitmain CEO’su rolünden ayrıldığında, bütün medya çalkalanmıştı.

Zhan ayrıca bu yaptığı harekete cevap olarak, Bitmain’in ana şirketine dava açtı. Mart 2020’de, Çin’in Changle bölge mahkemesi, Zhan’ın sahibi olduğu şirket Fuijan Zhanhua’nın, Bitmain’de sahip olduğu hisselerinin %36’sının dondurulması için bir karar verdi.

Ancak 27 Nisan 2020’de Bitmain, Zhan’ın açtığı davaya cevap olarak, Zhan’ın şirkette böyle bir hisseye sahip olduğuna dair herhangi bir kanıt olmadığını iddia etti ve bu iddiayı yasal bir karar için temelsiz bir hale getirdi.

Elde ettiğimiz bilgilere göre, mahkeme kararı ile kurucu ortak Zhan’ın şirketin yöneticisi olarak atamaya çalışmasının ardından, Pekin’de bir hükümet ofisinde fiziksel bir kavga çıkmış.

İkili, 2013’te Bitmain’i kurduğundan kısa bir süre sonra, her ikisini de milyarder yapan bir olay yaşadılar. Ancak iki kurucu ortak, şirketin geleceği konusunda aynı fikirde olmayı başaramadı. Wu görevi devraldığında, Zhan’ın yapay zeka projeleri de dahi olmak üzere henüz kar etmemiş birçok girişimini geri almaya özen gösterdi.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar