Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39383.27
1.42%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2155.23
3.05%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.15
0.96%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $229
0.17%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

BitMEX Crash, Güvenilir Alternatiflere İhtiyacı Vurguluyor

Kripto piyasalarında, daralan varlık fiyatlarındaki sorunlar, boğucu borsaların sorunları ile daha da arttı.Fakat BitMEX kripto paraların daha çok değerleneceğini belirtti.

Clock
Paylaş
BitMEX Crash, Güvenilir Alternatiflere İhtiyacı Vurguluyor

Kripto dünyası ve geleneksel yatırım dünyası, çok uzun süredir zorlu bir dönem geçiriyor.

Geçtiğimiz hafta sadece BitMEX değil büyük stoklar da düştü. Tesla (TSLA) 18 Mart’ta % 13 düşüşle sadece 375 $ ‘a işlem yaparken Dow, Donald Trump’ın iktidara gelmesinden bu yana elde ettiği tüm kazançları sildi. Bu arada petrol 18 yılda ilk kez varil başına 24 doların altına düştü.

728×90 muhabbit - BitMEX Crash, Güvenilir Alternatiflere İhtiyacı Vurguluyor300x250 muhabbit - BitMEX Crash, Güvenilir Alternatiflere İhtiyacı Vurguluyor
2 2 - BitMEX Crash, Güvenilir Alternatiflere İhtiyacı Vurguluyor
Pound 35 yıl içinde dolar karşısında en düşük seviyesine geriledi

Kripto piyasalarında, daralan varlık fiyatlarındaki sorunlar, boğucu borsaların sorunları ile daha da arttı.

1 1 1 - BitMEX Crash, Güvenilir Alternatiflere İhtiyacı Vurguluyor
WTI Ham Petrol Fiyatı 19 Mart

Bitcoin türev borsası BitMEX, 12 Mart’ta Bitcoin BTC olarak sıkıntılar içinde ki ticaret aktivitesinin ortasında yaklaşık olarak 25 dakika içinde birden % 16.26 dan % 3.700 dolara düştü.

Platformda geçtiğimiz yılın diğer günlerinden daha fazla  700 milyon doların üzerinde ürün tasfiye edildi. Sonraki kesinti süresinin eş zamanlılığı, birçok kişinin BitMEX’in ticareti kasıtlı olarak iptal ettiğini tahmin etmesine yol açtı.

Dahası, platformun kargaşa sırasında gerçekten genişleyen sigorta fonu ile eleştirmenler, haddeleme tasfiyelerinin önlenmesi ve kayıpların hafifletilmesi için neden konuşlandırılmadığını merak etti.

Düşüş Yakın mı?

İş adamı @lowstrife, BitMEX’in ” tasfiye motoru boşaltmaya devam ederken yaklaşık 3 saat süren yavaş basamaklı marj çağrısı yapıp kanamayı durdurmak için bir devre kesici olarak hareket ettirerek kill anahtarına basmaktan muzdarip olduğunu” teorize etti.

Bu arada popüler Bitcoin influencer WhalePanda, “BitMEX’te işlem yapmayı artık öneremediğini ve “en yoğun ticaret zamanlarında çok tutarlı bir şekilde” çevrimdışı olduğunu belirtti.”

BitMEX, sunucularının bir DDoS saldırısı tarafından boğulduğuna dair iddiasını destekleyen kanıtları tweetledi.

Vadeli İşlemler Borsaları Bir Kelime Savaşına Giriyor

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’e göre, BitMEX çevrimdışı olmasaydı Bitcoin’in fiyatı sıfıra düşmüş olabilir, bu da kalan 20 milyon dolarlık satın alma emirlerinin emilmesinin bir sonucudur.

XanPool XEO Jeffery Liu Xun, bu duyguları yineledi ve Cointelegraph’a “BitMEX’in devre kesicilerini kapatmak zorunda kalması gerektiğini söyledi, çünkü aksi halde kısa balinalar BitMEX’in otomatik tasfiye sistemi yoluyla fiyatı sıfıra itebilirdi.”

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar