Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Bitstamp Euro Endeksli Tether’i (EURT) Listeliyor!

Kripto para borsası Bitstamp gelen yoğun istek üzerine Euro’ya endeksli Tether stablecoin’i EURT listeledi.

Clock
Paylaş
Bitstamp Euro Endeksli Tether’i (EURT) Listeliyor!

Kripto para borsası Bitstamp gelen yoğun istek üzerine Euro’ya endeksli Tether stablecoin’i EURT listeledi. Stablecoin’in listelenmesinin sebebi ise borsanın artan taleple kazanç sağlamak istemesi olarak görülüyor.

Bitstamp bugün yaptığı açıklamada, borsanın Avrupalı kullanıcıları diğer stablecoin’lere erişime gerek kalmadan Euro endeksli Tether stablecoin EURT ile alım satım, para yatırma ve transfer yapabilecekler. Bitstamp’ın Baş Ürün Sorumlusu Miha Vidmar, EURT’ye erişimin genel satım alma gücünü düşürmeden kullanıcılara zaman ve para kazandıracağını öne sürdü.

Tether’in Pazar Payına Rakip!

Bitstamp’ın Baş Ürün Sorumlusu Miha Vidmar’ın öne sürdüğü görüş, Stasis’in EURS stablecoin’i gibi Tether rakiplerinin Tether’in baskın pazar payının bir kısmını ele geçirmesiyle birlikte Euro endeksli stablecoin talebinin artmasıyla körüklendi.

USDT ve EURT için gelen talep son zamanlarda Çin’de yaşanan düzenleyici baskıları ve stablecoin rekabetindeki artış nedeniyle bir nebze azalmıştı. Yine de Tether’in CTO’su Paolo Ardonio, Bitstamp’in EURT alımına hazır olduğunu yineledi.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar