Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44010
5.21%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2300.42
2.48%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.16
14.09%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $232.1
-0.81%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

BlackRock’tan Kripto Para Şirketlerine Yönelik ETF Hamlesi!

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, Avrupalı ​​müşterilere yönelik ETF başlattı

Clock
Paylaş
BlackRock’tan Kripto Para Şirketlerine Yönelik ETF Hamlesi!

Dünyanın en büyük varlık yöneticilerinden BlackRock, Avrupalı ​​müşterilere yönelik ETF başlattı. 27 Eylül 2022 tarihinde piyasaya sürülen bu ETF ise Shares Blockchain Technology UCITS ETF olarak adlandırıldı.

BlackRock şirketinin Avrupalı müşterilerine yönelik sunduğu bu fon, 35 küresel şirketi içeriyor. Bu şirketlerin yüzde 75’ini kripto para madencileri ve borsalar oluştururken, kalan yüzde 25’lik kısmını ise blokchain ekosistemini destekleyen şirketler oluşturuyor.

728×90 muhabbit - BlackRock'tan Kripto Para Şirketlerine Yönelik ETF Hamlesi!300x250 muhabbit - BlackRock'tan Kripto Para Şirketlerine Yönelik ETF Hamlesi!

BlackRock söz konusu ETF hakkında yaptığı açıklamalarda şu ifadelerde bulundu:

“Kapsam, ölçek ve karmaşıklık açısından kullanım örnekleri geliştikçe dijital varlıkların ve blok zinciri teknolojilerinin müşterilerimiz için giderek daha alakalı hale geleceğine inanıyoruz.”

BlackRock 29 Eylül 2022 tarihli raporunda bu ETF’nin, müşterilerine küresel şirketlerle etkileşim kurma fırsatı sunacağını da açıklamalarına ekledi.

BlackRock, Ağustos Ayında Özel Bitcoin Fonunu Duyurmuştu!

etf 1200x600 - BlackRock'tan Kripto Para Şirketlerine Yönelik ETF Hamlesi!

Hatırlayacağınız üzere dünyanın en büyük varlık yöneticilerinden BlackRock geçtiğimiz ay da doğrudan BTC odaklı olan ve yalnızca Amerikalı müşterilerine yönelik hizmet verecek olan özel Bitcoin fonunu kamuoyuna duyurarak şu ifadelerde bulunmuştu:

“Kripto para piyasasında yaşanan büyük düşüşe rağmen kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e olan ilgisinde önemli seviyelerde artış yaşandı. Biz de yeteneklerimizi kullanarak, bu varlıklara en verimli ve en uygun şekilde nasıl erişebileceğimiz noktasında çalışmalar yürütüyoruz. Bitcoin en eski, en büyük ve en likit dijital varlıktır, şu anda müşterilerimizin dijital varlık alanındaki ilk ilgi odağı Bitcoin olarak görülüyor.”

İlginizi Çekebilir: BlackRock, Coinbase İle Ortaklık Kurdu!

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri içinAltcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoru

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar