Muhabbit

BLOCKCHAIN

Blockchair Türkçe Dil Desteği Sunuyor!

Halihazırda 9 farklı dil desteği sunan arama motoru, artık Türkçe dil desteğine de sahip durumda.

Clock
Paylaş
Blockchair Türkçe Dil Desteği Sunuyor!

Blockchair’ın blockchain arama motoru artık Türkçe dil desteği sunuyor. Halihazırda 9 farklı dil desteği sunan arama motoru, artık Türkçe dil desteğine de sahip durumda. 17 farklı blockchain ağı için arama motoru ve analizler sunan Blockchair, aynı zamanda geliştiriciler için de araçlar sunuyor.

Blockchair’ın amacı, blockchain verilerini herkes için erişilebilir hale getirmektir. Ek olarak Blockchair, bir Chrome ya da Firefox uzantısı aracılığı ile öğrencilere GitHub Öğrenci Geliştirici Paketi üzerinden ücretsiz bir API anahtarı sağlayarak, herkesin verilere erişimini sağlamak amacıyla web sitesini olabildiğince çok dile çevirmeyi hedefliyor. Sitenin Türkçe versiyonu Limenya ve SocioWiser’ın yoğun katkılarıyla tamamlanmış durumda.

Blockchair, blok zincirlerinde depolanan her türlü bilgiyi bulmak, sıralamak ve filtrelemek için detaylı bir arama ve analiz motoru sunmakta. Blockchair üzerinde sadece işlem kodları ve transferler değil, aynı zamanda işlemlerin içine gömülü mesajlar da görülebilir. İşlem içerisine gömülmüş bir mesajı aşağıda bulabilirsiniz:

“This what quarantine lockdown made me do XD who wants some GARLIC AIOLI PASTA https://imgur.com/a/dW1e2U2​ P.S. I want to be a chef someday loooool​.”

Arama ve analiz motorunun yanı sıra, Blockchair ayrıca bilim adamları, araştırmacılar ve cüzdan geliştiricileri tarafından kullanılan API ve Veri Dökümü gibi çeşitli profesyonel araçlar da sağlamakta.

Hedeflerimizden biri, blockchain bilgilerini olabildiğince erişilebilir hale getirmektir. Blockchain dünyasını keşfetmek için Türkçe konuşan tüm arkadaşlarımızı Blockchair platformunda ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz.

Lucas Roorda Blockchair İş Geliştirme Direktörü

Blockchair’ın gizlilik politikası, blockchain pazarında özellikle ilgi çekmekte. Şirket, kullanıcı verilerini toplamıyor ve kullanıcıları takip etmiyor. Ek olarak Blockchair, Google Analytics ve Reklam Ağları gibi üçüncü şahıslarla entegre olmaması sayesinde Ledger’da olduğu gibi veri sızıntıları meydana gelme şansı bulunmuyor. Blockchair kullanıcıları, arama verilerinin halka açık olma riskini almıyor, bu sayede de siber suçluların bu bilgileri edinme riski de ortadan kalkmış oluyor.

Sırada Ne Var

Türkçe dil desteğinin ardından Blockchair, borsalar, cüzdan uygulamaları, medya kanalları ve ajanslar ile iletişime geçip bağlantı kurarak, araçlarından faydalanmak isteyen kullanıcılara yeni çözümler ortaya koymak için çalışmakta.

Daha fazla bilgi için: [email protected]

Blockchain haberleri için: Blockchain Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar