BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Borsalardaki Bitcoin Miktarı Düştükçe Düşüyor! Ne Anlama Gelir?

2020’nin Mart ayından beri kripto para borsalarının cüzdanlarındaki Bitcoin miktarının azaldığı bilinen bir gerçek. Ancak Mart ile Kasım ayları arasında Bitcoin borsalarından çekilen Bitcoin’lerin miktarı ciddi seviyelere ulaşmış durumda.

Yayın:

-

bitcoin

Bitcoin borsalarındaki Bitcoin miktarı günden güne eriyor. Peki bu ne anlama gelir?

2020’nin Mart ayından beri kripto para borsalarının cüzdanlarındaki Bitcoin miktarının azaldığı bilinen bir gerçek. Ancak Mart ile Kasım ayları arasında Bitcoin borsalarından çekilen Bitcoin’lerin miktarı ciddi seviyelere ulaşmış durumda.

İlginizi çekebilir: 1 BTC Kaç BigMac Ediyor?

Arcane Research verilerine göre 15 Mart-5 Kasım tarihleri arasında borsa cüzdanlarından eksilen Bitcoin miktarı 560,428 adet.

Bitcoin arzının neredeyse yüzde 2’sinden fazlasını kontrol eden Grayscale Investment’ın elindeki 506,000 Bitcoin’den oldukça fazla olan bu rakam, yatırımcıların Bitcoin ile ilgili görüşü hakkında önemli bilgileri veriyor.

Mart ayında yaşanan düşüşün ardından yüklü alımlarla karşılaşan Bitcoin, bugünkü fiyatıyla neredeyse yüzde 400 kazandırmış durumda.

Borsa Cüzdanlarındaki Miktar Artmıyor

Fiyatın yüzde 400 artmasına rağmen borsa cüzdanlarında bir artışın yaşanmaması, alım yapan kişilerin kısa vadeli alım yapmadıkları ya da satış için istenilen seviyelere henüz gelinmediği yorumu yapılabilir.

Bitcoin’in Fiyatı Şu Kadar Olacak Demek Yanlış

Bitcoin’in fiyatı şu kadar olacak demenin çok doğru ve realistik olduğunu düşünmüyorum. Ancak cüzdanların hareketleri incelendiğinde Bitcoin’in uzun vadede daha gidecek çok yolu olduğu söylenebilir.

Borsa cüzdanlarındaki BTC mktarının azalması fiyat üzerindeki satış baskısını da önemli derecede azaltacaktır. Bu noktada boğa tarafının daha cesur olması beklenebilir. Ancak yine de borsa cüzdanlarında halen 2.4 Milyon adet Bitcoin bulunuyor. Azımsanmayacak kadar yüksek olan bu miktar yine de güçlü satışlara sebebiyet verebilir.

Bu noktada kendi analizinizi yapıp kendi riskinizi almanızı öneririz.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Bitstamp XRP Spark Token Dağıtımını Destekleyecek!

Flare Network tokeni olan Spark Token’ın 12 Aralık’ta alınan cüzdan görüntüleri sonrasında dağıtılması planlanıyor.

Yayın:

-

Bitstamp Kripto Para Borsası

Kripto para borsası Bitstamp, XRP tutanlara verilecek olan Spark Token “airdrop”unu destekleyeceğini açıkladı.

Flare Network tokeni olan Spark Token’ın 12 Aralık’ta alınan cüzdan görüntüleri sonrasında dağıtılması planlanıyor.

Spark Token dağıtımı halihazırda Poloniex, Uphold gibi birçok platform tarafından da destekleniyor. Binance, Huobi ve OKEx gibi borsalar ise konu ile ilgili henüz bir açıklama yapmış değil.

Airdrop zamanına oldukça az bir zaman kalmışken XRP fiyatında da ciddi bir ivmelenme yaşandı. Son iki gün içinde yüzde 100’den fazla artış yaşayan XRP, Tether’ı geçerek yeniden üçüncü sıraya yerleşmiş durumda.

XRP an itibarıyla 0.54 $ seviyelerinden alıcı bulmakta.

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Dev Rus Şirketi Gazprombank İsviçre’de Bitcoin Ticaretine Başladı!

Gazprombank (İsviçre), müşterileri için tamamen düzenlenmiş bir kripto para birimi yatırımı ve hesap yönetimi çözümü sunan ilk bankalardan biri oldu.

Yayın:

-

Rusya’nın en büyük bankalarından birinin yan kuruluşu olan Gazprombank İsviçre, İsviçre düzenleyicilerinin onayının ardından Bitcoin işlem hizmetini pilot olarak kullanmaya başladı.

19 Kasım tarihinde yapılan bir duyuruya göre Gazprombank, yeni kripto para birimi çözümünü fintech firması Avaloq ve kripto saklama sağlayıcısı Metaco gibi uzun süredir devam eden ortaklarıyla işbirliği içinde sunacağını bildirdi.

Gazprombank İsviçre CEO’su Roman Abdulin yaptığı bir açıklamada, yeni hizmetin kripto para işlemlerini geleneksel varlıklarla yapılan işlemler kadar kolay hale getirmeyi amaçladığını söyledi. CEO ayrıca şu açıklamayı yaptı:

“Dijital varlıklar, müşterilerimiz ve küresel ekonomi için giderek daha önemli hale gelecek. Küresel kripto ve blockchain ekosisteminin daha da geliştirilmesi için önde gelen İsviçre merkezli kuruluşlarla birlikte çalışmaktan memnuniyet duyuyoruz.”

Gazprombank İsviçre, ilk BTC işlemlerini başlatmanın yanı sıra, bankanın sanal varlık hizmet sağlayıcıları (VASP) için yasal uyumluluğa odaklanan büyük bir endüstri birliği olan OpenVASP’ye katıldığını da duyurdu.

2019 yılının sonlarında başlatılan OpenVASP, VASP’lere  Finansal Eylem Görev Gücü tarafından getirilen “seyahat kuralı” olarak adlandırılan Kara Para Aklamayı Önleme yönetmeliğine uymada yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Duyuruya göre Gazprombank İsviçre, İsviçre kripto borsası Bitcoin Suisse ve yerel kripto bankası Sygnum gibi büyük endüstri firmalarının yanı sıra OpenVASP’ye katılan ilk bankacılık kurumu oldu.

Gazprombank İsviçre’den gelen bu son haber, bankanın İsviçre Finans Piyasası Denetleme Kurumu’ndan kurumsal ve kurumsal müşterilerine Ekim 2020’nin sonlarında kripto saklama ve ticaret hizmetleri sunmak için onay almasının hemen ardından geldi. Tamamen Rusya merkezli Gazprombank’a ait olan Gazprombank’ın İsviçre 2018 yılından itibaren İsviçre’de kripto hizmetleri başlatmaya hazırlandığı biliniyor.

Bunun yanında Gazprombank, yurtdışında kripto ve blockchain ile ilgili hizmetlere öncülük eden tek Rus bankası değil. Eylül 2020’de, ülkenin en büyük devlet bankası olan Sberbank, İsviçre’deki yan kuruluşu aracılığıyla emtia ticareti finansmanı için blockchain tabanlı bir platforma katıldığını duyurmuştu.

Daha fazla Bitcoin Haberi için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.