Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $53246
3.76%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3147.93
3.71%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.81
5.61%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $397.7
3.49%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Cardano’nun Project Catalyst Uygulaması Play Store’da!

Project Catalyst Play Store üzerinden indirilebilir!

Clock
Paylaş
Cardano’nun Project Catalyst Uygulaması Play Store’da!

Cardano’nun Project Catalyst isimli oylama uygulaması Google Play Store üzerinden yayınlanmaya başladı! Bu durum, Cardano ağı ve kripto endüstrisi için çok büyük bir adım. Çünkü Apple ve Google, kripto sektöründeki mobil uygulamalar söz konusu olduğunda ipleri çok sıkı tutuyor.

Binance BannerBinance Banner

Cardano, merkezsizliğe yönelik geliştirmelerinin bir parçası olarak ağ, teklif ve oylama prosedürlerini birleştiren yeni bir deneysel sistem olan Project Catalyst’i tanıttı. Bu sistem, Cardano blockchainini geliştirmek için sürekli bir finansman kaynağı sağlaması üzerine programlandı. Cardano topluluğu demokratik kültürünü devam ettirirken, Project Catalyst, topluluk projelerinin fizibilitesini, denetlenebilirliğini, oylanmalarını ve finanse edilmelerini sağlayacak. Project Catalyst, tüm fonları iyi bir şekilde kullanılmasını sağlamayı ve merkezsiz ağının bir parçası olarak bu projeyi etkinleştirmeyi amaçlamakta.

Cardano’nun arkasındaki blockchain şirketi IOHK tarafından geliştirilen proje, artık Google Play Store üzerinden indirilebilir ve Android kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

Cardano blockchain ağındaki yerel token sahibi kullanıcılar, cüzdanlarında ne kadar ADA tuttuklarına bağlı olarak otomatik oy hakkına sahip olacaklar. IOHK CEO’su ve Cardano kurucusu Charles Hoskinson geçtiğimiz günlerde Play Store’da Catalyst Voting uygulamasının lansmanını kutladı ve şöyle bir tweet attı:

Catalyst’i Play Store’da gördüğüm için çok sevindim. Cardano ile telefonunuzla oy verebilirsiniz!

Project Catalyst ve Blockchain Benimsenmesi

Daha fazla kullanıcı Google Play üzerinde bulunan Catalyst uygulaması ile, Cardano blockchainini bir sonraki seviyeye taşıyarak yeni girişimlere oy vermek için daha kolay bir erişime sahip olacak.

Bu durum aynı zamanda, daha çok kullanıcının bu tür teknolojileri kullanmalarına ve tanışmasına yardımcı olabilir. Yani uzun zamandır beklenen blockchain benimsenmesi hızlanacaktır.

Cardano bu hareketleri ile, ağı bir sonraki seviyeye taşımayı ve blockchain ağının tamamen kendi kendini idame ettiren bir sistem olmasını hedefiliyor. Project Catalyst, sistem güncellemelerinde merkezsizliği ve adil oylamalar için garanti verirken, ağın gelecekti gelişimi için fonlar hakkında sorular soruldu.

Hoskinson, üçüncü bir tarafın muhtemelen süreci denetleyebileceğini ve ayrıca iddiaların denetlenmesi ve doğrulanması için aylık raporların sağlanması gerektiğini söyledi. IOHK CEO’su, bu mekanizmanın ağdaki daha büyük projelerin varlığı için gerekli olduğuna inanıyor.

Daha fazla blockchain haberleri için: Blockchain haberleri.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar