Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $26562.97
-0.41%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $1593.14
-0.23%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $8.95
0.45%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $210.9
-0.14%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Celsius’un Eski CEO’sunun Mal Varlığı ABD Mahkemesi Kararıyla Donduruldu

ABD mahkemesi, DOJ’in eski Celsius CEO’su Alex Mashinsky’nin banka hesaplarını ve gayrimenkul varlıklarını dondurma talebini kabul etti.

Clock
Paylaş
Celsius’un Eski CEO’sunun Mal Varlığı ABD Mahkemesi Kararıyla Donduruldu

Bilindiği gibi temmuz ayında, kripto para borç verme platformu Celsius’un kurucularından Alex Mashinsky, menkul kıymet dolandırıcılığı dahil olmak üzere çeşitli suçlamalarla gözaltına alınmıştı. Mashinsky, suçlamaları reddetti ve iddiaları asılsız olarak nitelendirdi.

728×90 muhabbit - Celsius'un Eski CEO'sunun Mal Varlığı ABD Mahkemesi Kararıyla Donduruldu300x250 muhabbit - Celsius'un Eski CEO'sunun Mal Varlığı ABD Mahkemesi Kararıyla Donduruldu

ABD federal mahkemesi, Adalet Bakanlığı’nın eski Celsius CEO’su Alex Mashinsky ile ilişkilendirilen belirli banka hesaplarını ve gayrimenkul varlıklarını dondurma talebini kabul etti. Bu karar, New York Güney Bölgesi ABD Bölge Mahkemesi’nde 5 Eylül tarihli bir dosyada resmiyet kazandı. Dondurulan varlıklar arasında, Mashinsky’nin temmuz ayında tutuklanmasından bu yana dokunulmaz olan kurumsal banka hesapları ve Teksas’taki bir mülk bulunuyor.

Ayrıca Celsius’un, bazı müşterilerinin varlıklarını kendi token’ı CEL’in piyasa fiyatını yapay olarak yükseltmek amacıyla kullandığı iddia ediliyor. Savcılara göre bu manipülasyon ile Celsius, kendi CEL token’ını gerçek piyasa değerinden daha yüksek fiyatlarla satabildi.

Şu anda, Celsius, eski JPMorgan Chase bankacısı Chris Ferraro başkanlığındaki bir yeniden yapılandırma ekibinin gözetiminde bulunuyor ve Adalet Bakanlığı ile yaptığı bir takipsizlik anlaşması çerçevesinde dolandırıcılıktaki rolünü kabul etti. Mashinsky, temmuz ayında 40 milyon dolarlık bir kefaletle serbest bırakıldı. Savcılık, Mashinsky’nin yatırımcıları kandırmakla suçlandığı online videolarının incelenmesi dahil olmak üzere, kanıtları derlemek için yaklaşık altı ila sekiz haftaya ihtiyaç duyacaklarını belirtti.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar