Muhabbit

ANALİZ

Chainlink LINK Fiyat Analizi 14.07.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Chainlink’i inceliyoruz. Chainlink grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Chainlink LINK Fiyat Analizi 14.07.2021

Herkese selamlar ben CryptoTepe. Bugünkü fiyat analizi yazımda Chainlink yani LINK inceleyeceğim. Son LINK fiyat analizi yazımın üstünden 5 gün geçmesine rağmen grafiğimiz hedefine geldi ve tekrar güncelleme gereği duydum.  Sizleri fazla bekletmeden değerlendirmemizi yapalım ve incelememize başlayalım.

Binance LINK/USDT verilerine göre 2021 yılı içerisinde en düşük değeri 11 dolar, en yüksek değeri ise 53 dolar. Şu an 17.1 dolar seviyesinde işlem görmekte.

zEESn7iZ - Chainlink LINK Fiyat Analizi 14.07.2021
Chainlink LINK fiyat grafiği 14.07.2021. 4 Saatlik grafik, veriler Binance borsasından alınmıştır.

Grafiğimiz 4 saatlik zaman dilimindedir. Grafikteki veriler Binance borsasının sağladığı LINK/USDT verileridir. Grafikte gördüğümüz beyaz ok işaretleri paralel kanal alt ve üst çizgisinden aldığı tepkileri göstermektedir.

Paralel kanal formasyonunun aşağı yönlü kırılması yatırımcıları için olumlu bir durum olmadığını bir önceki fiyat analizi yazımda belirtmiştim. Aşağı yönlü kırılım gelmesiyle birlikte yaklaşık %15 değer kaybeden LINK kanal alt çizgisine yaklaşmasıyla tepki aldı ve %8 oranında değer kazandı.

Oldukça belirgin bir yapıya sahip olan LINK güzel bir trade fırsatı verdi ve kısa sürede %15 gibi bir kâr oranı sagladı. Kanal alt çizgisinden tepki bekliyorduk, bu bölgede alıcıların yoğun olması nedeniyle %1 yukarıdan tepki aldı ve yükselişini başlattı. Şu ana kadar hızlı bir şekilde %8 yükseliş gerçekleştirdi ve yeni yatırımcılarını sevindirdi. Yeni pozisyon açmak için en uygun bölge kırmızı kanal yapımızın alt çizgisidir. Oluşan ikinci kanalın aşagı yönlü ihlal edilmesi durumunda zarar kesilebilir. Hedeflerimiz ise direnç bölgeleri, kanal orta çizgisi ve kanal üst çizgisi olacaktır.

LINK grafiğimiz için teknik değerlendirmelerim şu an için bu kadar, Grafiğimizde gelişmeler oldugu takdirde grafiğimizi güncelleyeceğim.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar