BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Chromia’dan Yeni Kampanya! 50000 $ Değerinde CHR Dağıtılacak!

Yarın başlayacak kampanya tam bir hafta sürecek. Etkinlik ile birlikte toplamda 50.000 $ değerinde CHR dağıtılacak.

Yayın:

-

chromia

Chromia (CHR) Binance ile yeni bir kampanyaya hazırlanıyor.

Yarın başlayacak kampanya tam bir hafta sürecek. Etkinlik ile birlikte toplamda 50.000 $ değerinde CHR dağıtılacak.

Mainnet’i için yeni aşamaya geçen Chromia hem bu adımını kutlamak hem de FDLT Project ile başlattığı işbirliğini kutlamak için etkinliği düzenlemiş durumda.

3 Farklı Kampanya

50.000 $’lık ödül havuzu üç farklı grupta dağıtılacak.

Birinci kampanya henüz Binance’e üye olmayan yatırımcılar için. Yeni kayıt olacak kullanıcılar burada bulunan link üzerinden kayıt olmaları halinde CHR işlemlerinde yüzde 10’luk bir indirim fırsatı yakalayacaklar. Ek olarak kampanya sırasında 100.000 CHR ve üzeri alım satım işlemi yapan kullanıcılar 10.000 $’lık ödül havuzundan pay alacak.

İkinci kampanyada ise 25.000 $’lık bir ödül havuzu bulunuyor. CHR paritelerinde en yüksek hacimi yaratan kişi 8.000 $’lık CHR’ın sahibi olacak. İkinci sıra 4.000 $ değerinde CHR kazanırken, üçüncü sıradaki kullanıcı 3.000 $ değerinde CHR kazanacak.

Dördüncü sıradan onuncu sıraya kadar olan kullanıcılar ise 10.000 $’lık ödül havuzundan eşit pay alacak.

Üçüncü kampanyada 15.000 $’lık bir havuz bulunmakta. 100.000 CHR ve üzeri hacim yaratan kullanıcıların tümü 15.000 $’lık ödül havuzundan eşit pay alacak. Bu noktada ödül havuzundan pay almak için en yüksek hacimi yaratmış olmanız gerekmiyor. Tek yapmanız gereken 100.000 CHR ve üzeri alım satım işlemi yapmak olacak.

Kampanya kapsamında bulunan pariteler ise CHR/BTC, CHR/BNB ve CHR/USDT.

Ödüller kampayanın bitimini takiben 2 hafta içerisinde hesaplara yatırılacak. Etkinlik ile ilgili tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Hava Kuvvetleri İçin Sunum

Bildiğiniz üzere Chromia ekibi geçtiğimiz haftalarda ABD Hava Kuvvetleri’nin düzenlediği etkinlikte boy göstermişti. Etkinlik kapsamında merkezsiz uygulamaların (DApp) ve blockchain teknolojisinin hava kuvvetleri için faydalarını ve kullanım alanlarını içeren sunum büyük ilgi çekmişti.

Geçtiğimiz günlerde ise “Hazine Avı” etkinliği kapsamında yine ödül dağıtan Chromia, kullanıcıların Chromia blockchaini hakkında daha fazla bilgi sahip olmasını hem de  amaçlamakta. Etkinlik kapsamında ise toplamda 5.000 $ değerinde CHR kullanıcılara dağıtılacak.

Bildiğiniz üzere Chromia, Binance üzerinde topluluk oyları ile SwftCoin’i önemli bir fark ile geçerek listelenmişti.

9 Temmuz’da başlayacak “hazine avı” etkinliği 16 Temmuz’a kadar sürecek. Etkinlik ile ilgili tüm detaylara ve başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

46 Milyon Dolar Değerinde 39 Ethereum Adresi Kara Listede!

Yayın:

-

Tether (USDT), USDT üzerinde 46 milyon değerindeki 39 Ethereum adresini kara listeye aldı. Yaşanan bu olay, Centre’nin bir ilk minvalinde yaşadığı 100.000 USDC tutarında bir Ethereum adresini kara listeye almasının hemen ardından gerçekleşti.

Horizon Games’ten Ethereum araştırmacısı Philippe Castonguay, hem Centre hem de Tether tarafından kara listeye alınan adreslerin sayısını izlemek için Dune Analytics’ten yararlanarak bir gösterge tablosu oluşturdu. Görünüşe göre kara listeye alınan 46 milyon dolarlık cüzdanlardan, en büyük adres tutarı 4.5 milyon USD’nin üzerinde. İşbu cüzdan, 5 Nisan tarihinde kara listeye alınmış.

39 Adres Tether Tarafından Kara listeye Alındı. Kaynak: Dune Analytics

USDC sahibi kara listeye alınmış adreslere benzer bir şekilde, kara listeye alınma işlemi görmüş Tether adresleri, artık Tether ile işlem yapamaz hale geldi. Ayrıcı adreste bulunan mevcut paraları da dondurulmuş bir durumda.

Bitfinex’in genel danışmanı Stuart Hoegner, medyaya Tether’ın gerektiğinde uluslararası güvenlik güçleri ile ve kara listeleme işlemi yapan şirketler ile çalıştıklarını belirtti:

Tether, rutin olarak soruşturmalarda güvenlik güçlerine yardımcı oluyor. Adres dondurma özelliği sayesinde Tether, kullanıcılara ve borsalara, bilgisayar korsanları tarafından çalınan on milyonlarca doları kurtarmak ve geri döndürmek adına yardımcı olmuş durumda.

Alınan Önlemlerin Sebebi

Arcane Assets’in CIO’su Eric Wall, Twitter’da paylaştığı bir yazıda, yapılan en son dondurma işleminin, kara listenin oluşmasından sadece 22 saat önce yaşandığını söyledi. Yani, Binance’den alınan 939.000 USDT işlemi, 14 Haziran tarihinde dondurulmuş.

Bunun yanı sıra Wall, diğer dondurma işlemlerin sebebini tedbir amaçlı olduğunu açıkladı.

Diğer dondurma işlemlerinin çoğu, Ethereum hesaplarında yaşanan ihtiyati sebepler ile (muhtemel dolandırıcılık / ponzi şeması) veya başkalarının hatalarını önlemek amacı ile yapılmış gibi görünüyor. Bu sebeplere dayanarak, dondurma işlemi görmüş 3 adres, eski haline döndürüldü.

Yaşanan bu gelişmeler ile birlikte, kripto dünyası merkezi kuruluşlara güvensizliğe, özellikle de stabilcoinlere ve sansürleme yeteneklerine güvenmeye başlamış durumda. Bir kullanıcı Castonguay’ın attığı bir tweete cevap olara, Dai (DAI) ve sUSD’nin sansüre karşı güvenli nadir stablecoinlerden olduğunu söyledi.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Centre 100.000$’lık Ethereum Adresini Dondurdu!

Yayın:

-

USD Coin’in (USDC) geliştiricisi Centre, güvenlik güçlerinin talebine karşılık, 100.000$ tutan Ethereum adresini kara listeye aldı. Türünün ilk örneği olarak nitelendirilen olay, 16 Haziran 2020 tarihinde gerçekleşti.

Güvenlik güçlerinin bu isteğinin arkasındaki sebep henüz netleşmedi. Fakat Circle ve Coinbase tarafından kurulan Center Consortium yaşanan bu olayı doğrulayan bir açıklama yaptı.

Centre, güvenlik güçlerinden gelen bu talebe yanıt olarak, sözü geçen adresi kara listeye aldığını doğruluyor. Güvenlik güçlerinin bu talebi hakkında herhangi bir yorum yapmayacağız. Fakat Centre yargı yetkisine sahip mahkeme kararlarına uymakla yükümlüdür.

Bilinen Bir Hırsız

Circle sözcülerinden Josh Hawkins, kara liste olayına ilişkin herhangi bir ayrıntı vermeyeceğini söylemesine rağmen, adresin bir başka kripto para birimi hırsızlığına karışmış olma ihtimalini yalanlamıyor.

Farklı bir adresin üzerine yapılan yorum bölümünde, bir kullanıcı kara listeye alınmış adresin sahibinin kendilerinden başka tokenlar çaldığını iddia etti.

Merhaba kimliği belirsiz hırsız, gördüğüm kadarı ile  0xEeC84548aAd50A465963bB501e39160c58366692 kodlu bu ETH adresi ile yakın temas halindesiniz. Ayrıca cüzdanımdan 10.000 Loopring Coinbase çaldınız. Şimdi size bu parayı geri gönderme şansı tanıyorum. Zaten kişisel adresimi biliyorsun. Bunu yapmazsan, bilinen 2 adresinle beraber seni yargıya teslim edeceğim.

Geçtiğimiz hafta USDC, 1 milyar$’sık piyasa değerini egale etti ve Tether’in (USDT) ardından en büyük ikinci stablecoin haline geldi. Ve itibari para birimleri ile orantılı stablecoinler ile ilgilenen Twitter kullanıcıları, USDC’nin başına gelen şeyin, herhangi bir stablecoinin de başına gelebileceğini düşünüyor.

Bir başka Twitter kullanıcısı ise, Dai’nin (DAI) merkezi kontrol sorununu çözeceğinden bahsetti. Fakat DAI, USDC ve merkezi olarak kontrol edilen diğer dijital para birimleri tarafından desteklendiği için, bu tez çürütülmüş oldu.

Kalıcı Olarak Kurtarılamayabilir

Normalde Ethereum blockchaini üzerinde tutulan fonlar, adres sahipleri tarafından kontrol edilebilir. Fakat USDC kısmına bakacak olursak, yatırımcıların akıllı sözleşmeler yoluyla işlem yapabilmeleri kısıtlanabilir ve adres kara listeye alınabilir. Teknik olarak bu eylemin geri dönüştürülebilir olmasına rağmen, Circle, internet sitesinde kara listeye alınan adresleri “kalıcı olarak kurtarılamayabilir” ibaresi ile birlikte uyarıyor.

 

OKUMAYA DEVAM ET
PrimeXbt
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.