Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $43792.94
-0.67%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2349.32
-0.20%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $32.65
3.16%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $239.9
-0.33%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Circle, USD Coin ve Euro Coin’i Yeniden Adlandırdı

Clock
Paylaş
Circle, USD Coin ve Euro Coin’i Yeniden Adlandırdı

Stablecoin sağlayıcısı Circle, dolar ve euro ile sabitlenmiş stablecoin’lerinin resmi adlarını değiştirdi ve artık sadece USDC ve EURC olarak anılacaklarını açıkladı.

Circle’ın Yeniden Adlandırma Kararı

Circle, stablecoin’lerinin adını düzenlemeye karar verdi ve USD Coin ve Euro Coin yerine sadece USDC ve EURC olarak kullanılacaklarını duyurdu. Bu adım, tutarlılığı artırmayı ve karışıklığı ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

728×90 muhabbit - Circle, USD Coin ve Euro Coin'i Yeniden Adlandırdı300x250 muhabbit - Circle, USD Coin ve Euro Coin'i Yeniden Adlandırdı

Circle açıklamasında, “Bugün, Circle’ın stablecoin’lerine tanımlarken tutarlılığı artırmak ve karışıklığı ortadan kaldırmak için ürün adlandırma yapımızı ve ilgili sembolleri düzenliyoruz” dedi.

USDC ve EURC

Circle’ın USDC stablecoin’i, Tether USD’den (USDT) sonra en büyük ikinci stablecoin olma özelliğini taşıyor ve toplam piyasa değeri 28 milyar doları aşıyor. Diğer yandan, EURC’nin piyasa değeri 49 milyon dolar düzeyinde bulunuyor.

Circle’ın resmi adlandırma değişikliği, stablecoin’lerin daha kolay tanınmasını ve kullanılmasını sağlamayı amaçlıyor ve bu adımla ilgili karışıklıkları gidermeyi hedefliyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar