Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $26257.85
-0.53%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $1589.73
-0.25%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $8.98
0.56%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $212.1
0.81%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Circle, USDC’nin Artık Polkadot Ekosisteminde Kullanılabileceğini Duyurdu

USDC, Avalanche ağı da dahil olmak üzere toplam 14 blok zincirinde yerel olarak kullanılabilir durumda.

Clock
Paylaş
Circle, USDC’nin Artık Polkadot Ekosisteminde Kullanılabileceğini Duyurdu

Stablecoin ihraççısı Circle yaptığı açıklamada, USD Coin’in (USDC) artık Polkadot ağında kullanılabileceğini duyurdu.

Circle, USDC stablecoin’i Polkadot parachain ekosistemine entegre ederek, dolar destekli stablecoin’in yerel kullanılabilirliğini yeni bir blok zincirine daha genişletmiş oldu. USDC, Polkadot ekosistemi genelinde dijital varlıkların çıkarılması, yönetilmesi ve aktarılması için tasarlanmış ortak bir parachain olan Polkadot Asset Hub’da çıkarılacak.

728×90 muhabbit - Circle, USDC'nin Artık Polkadot Ekosisteminde Kullanılabileceğini Duyurdu300x250 muhabbit - Circle, USDC'nin Artık Polkadot Ekosisteminde Kullanılabileceğini Duyurdu

Circle, Circle hesabı ve Circle API’lerinin yalnızca Polkadot ekosistemindeki Polkadot Asset Hub‘da yerel olarak çıkarılan Polkadot USDC‘yi desteklediğini özellikle vurguladı. Yani Circle, Polkadot ekosisteminde üretilen ve kullanılan Polkadot USDC’yi destekliyor. Kullanıcılar Polkadot USDC’yi kullanmak istediklerinde önce kendi Circle hesaplarından farklı bir Polkadot Asset Hub cüzdanına transfer etmeliler ve XCM protokolü aracılığıyla parachain’lere aktarmalılar.

“Lütfen Polkadot Asset Hub dışındaki bir parachain’den XCM ile aktarılan USDC’yi Circle hesabınıza yatırmaya çalışmayın, çünkü bu geri alınamayabilir ve para kaybına neden olabilir.”

USDC’nin yerel olarak mevcut olduğu diğer blok zincirleri arasında Ethereum, Avalanche, Solana, Arbitrum, Polygon PoS, Base, Optimism ve Tron bulunuyor. Ayrıca, Centrifuge, HydraDX ve Moonbeam gibi Polkadot tabanlı projeler de USDC’yi entegre ettiler.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar