Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44433.05
2.51%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2366.01
0.06%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.82
12.19%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $239.5
2.79%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Citibank, Blockchain FX Çözümü için Avalanche ile Ortaklık Kurdu

Avalanche blok zinciri altyapısını kullanan Citibank, iki taraflı spot döviz (FX) işlemlerini fiyatlandırmak ve gerçekleştirmek için yenilikçi bir uygulama geliştirdi.

Clock
Paylaş
Citibank, Blockchain FX Çözümü için Avalanche ile Ortaklık Kurdu

Citibank; Singapur Para Otoritesi’nin girişimi olan Project Guardian kapsamında, halka açık bir blockchain FX Çözümü geliştirmek üzere Avalanche, Fidelity ve T. Rowe Price Associates ile başka bir PoC’ye katıldı.

Avalanche blok zinciri altyapısını kullanan Citibank, iki taraflı spot döviz (FX) işlemlerini fiyatlandırmak ve gerçekleştirmek için yenilikçi bir uygulama geliştirdi. Şu an USD/SGD için spot FX test edilirken, temel çözüm herhangi bir fiat döviz çifti için de kullanılabilir. Ancak uygulama henüz müşterilerin kullanımına açık değil.

728×90 muhabbit - Citibank, Blockchain FX Çözümü için Avalanche ile Ortaklık Kurdu300x250 muhabbit - Citibank, Blockchain FX Çözümü için Avalanche ile Ortaklık Kurdu

Avalanche blok zincirinin özel izinli bir versiyonu, fiyat teklifleri ve her bir karşı tarafın spesifik ticaret onaylarını kaydetmek amacıyla mevcut aşamada kullanıldı.

Citi FX Satış Başkanı Sam Hewson konu hakkında şu açıklamayı yaptı: “Hem geleneksel raylar üzerinde hem de blok zinciri üzerinde olsun, global müşterilerimize işlem yapmayı seçtikleri her yerde likidite, fiyatlandırma ve risk yönetimi sunmak için temel yetenekler oluşturma yolunda adımlar atıyoruz.”

T. Rowe Price Associates Dijital Varlık Stratejisi Başkanı Blue Macellari, “Bu uygulama, baştan sona tam bir blok zincir tabanlı ticaret yaşam döngüsünün değerini ortaya çıkarmak için atılan önemli bir ilk adımdır” ifadesini kullandı.

Singapur Para Otoritesi’nin girişimi Project Guardian, varlık tokenizasyonu ve DeFi uygulamalarının fizibilitesini test etmeyi amaçlayan bir girişimdir.

Citibank son aylarda blok zinciri faaliyetlerini hızlandırdı. Merkez bankaları ve ticari bankaları tokenize para ve varlıklar için ortak bir blok zinciri ağında bir araya getiren Düzenlenmiş Yükümlülük Ağı’nı başlattı. Ayrıca tokenize mevduatlar için Citi Token Hizmetlerini tanıttı. Çin menkul kıymetlerinin takası ve sendikasyon kredileri için olmak üzere iki akıllı sözleşme platformunu hayata geçirdi.

Son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar