Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $26094.81
-1.82%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $1574.32
-1.14%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $8.85
-1.01%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $208.8
-0.76%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Citigroup, DeFi ve Stablecoin Risk Yöneticisi İş İlanı Verdi!

Citi bankası kripto para alanında uzman çalışan arıyor.

Clock
Paylaş
Citigroup, DeFi ve Stablecoin Risk Yöneticisi İş İlanı Verdi!

Bankacılık devi Citigroup, resmi internet sitesinde yayımladığı iş ilanında kripto paralar, stablecoinler ve merkeziyetsiz finans üzerine odaklanacak bir “dijital varlıklar risk yöneticisi” işe alacağını duyurdu.

Şirket üzerinde dijital varlık üzerine çalışan birden fazla çalışan olsa da, Citi, büyük bankalar arasında merkeziyetsiz finansa (DeFi) yönelen ilk banka oldu. DeFi, Terra ve Three Arrows Capital gibi kripto para alanında büyük olayların olduğu tehlikeli bir kripto para alt sektörüdür.

728×90 muhabbit - Citigroup, DeFi ve Stablecoin Risk Yöneticisi İş İlanı Verdi!300x250 muhabbit - Citigroup, DeFi ve Stablecoin Risk Yöneticisi İş İlanı Verdi!

Şirket vermiş olduğu iş ilanında 2 adet risk yöneticisi aradığını belirtti. İşe alınacak olan risk yöneticilerinden bir tanesi DeFi, stablecoinler ve kripto para birimlerine odaklanacak. Alınacak olan diğer risk yöneticisi ise CBDC, dijital menkul kıymetler ve kurumsal blok zinciri konularına odaklanacak.

Yayımlanan ilana göre her iki risk yöneticisinin de girişimlere, pilot uygulamalara, kavramların kanıtlanmasına ve stratejik ortaklıklara karşı sorumlulukları olacak.

Citibank2 Muhabbit - Citigroup, DeFi ve Stablecoin Risk Yöneticisi İş İlanı Verdi!

Paylaşılan iş ilanı hakkında yorum yapan kripto para finansal risk modelleme aracı Gauntlet’in Kurucusu ve CEO’su Tarun Chitra şunları söyledi:

“Merkeziyetsiz finansta risk yönetimi, geleneksel finansa göre çok daha karışık bir konudur. Bundan dolayı Citi, sadece bu alana odaklanacak ve bu alanda uzmanlaşacak bir çalışan arayışına girdi. Ancak, iş ilanı biraz teknik dışı görünüyor ve bu ilanla bulacakları kişilerin pazarı nasıl etkileyeceğini merak ediyorum.”

Citi, Personellerinin Alanlarını Genişletiyor

Citi’nin Kurumsal Müşteri Grubu (ICG) dijital varlık bölümüne işe alımlara devam ediyor. Şirket, çeşitli pozisyonlarda ile işe alımlar gerçekleştiriyor. Şirketin hazine ticaret çözümleri ve saklama teknolojisi ekiplerinde de dijital varlık iş pozisyonları bulunuyor. Şirket, 2021 Kasım ayında 100’den fazla çalışan işe alarak ICG dijital varlıklar bölümü açtı.

Bir başka bankacılık devi Morgan Stanley de yeni kripto para ürünlerine odaklanacak bir ürün geliştirme müdürü aradığını duyurmuştu. Ancak Bitwise CEO’su Hunter Horsley iş ilanları hakkında şunları söyledi:

“Böyle bir şey üzerinde çalışmak için orta düzey bir kişiyi işe almak, bir ürünün piyasaya çıkacağını garanti etmez.”

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar