Muhabbit

ALTCOIN

CoinList 25 Milyon Dolar Değerinde Token Satışı Gerçekleştirdi!

Dapper Labs tarafından ortaya konan yeni blockchain projesi oldukça fazla ilgi çekmeyi başarmış görünüyor. Bildiğiniz üzere Dapper Labs aynı zamanda geçtiğimiz dönemde oldukça popüler olan CryptoKitties’in yaratıcısı.

Clock
Paylaş
CoinList 25 Milyon Dolar Değerinde Token Satışı Gerçekleştirdi!

CoinList tarihinin en büyük token satışını gerçekleştirdi.

12,500’den fazla kullanıcının katıldığı satışta Coinlist’in FLOW için düzenlediği ilk satış tamamlanmış oldu.

Dapper Labs tarafından ortaya konan yeni blockchain projesi oldukça fazla ilgi çekmeyi başarmış görünüyor.

Bildiğiniz üzere Dapper Labs aynı zamanda geçtiğimiz dönemde oldukça popüler olan CryptoKitties’in yaratıcısı.

Çıktığı dönemde büyük bir popülarite yakalayan CryptoKitties, Ethereum üzerinde oluşturduğu yoğunluk sebebiyle transferleri durma noktasına getirmişti. DeFi dönemi öncesi Ethereum ağında en büyük yoğunluk bu dönemde yaşanmıştı.

En Büyük Satış

Gerçekleştirilen FLOW satışı ile birlikte CoinList en büyük çaplı token satışını gerçekleştirmiş oldu.

FLOW satışı iki farklı aşamada gerçekleştirildi. İlk aşamada topluluk tarafından satın alımlar gerçekleşti. İkinci adımda ise açık artırma yöntemi kullanıldı.

Topluluk satışında yatırımcıların 10,000 FLOW’a kadar alım yapmasına izin verildi. Token başı ücret ise 0.10 $ olarak belirlendi.

115 Ülkeden Katılımcı

CoinList yatırımcıların satışa 115 farklı ülkeden katıldığını belirtiyor. Çin, ABD ve Kanada’dan yatırımcılar ise satışa katılabilmiş değil.

Fakat Çin’den Colin Wu’ya göre bazı Çinli yatırımcılar FLOW satışına katılmayı başardı. Bir netlik olmamak ile birlikte resmi açıklamada bu ülke vatandaşlarının satışa katılamayacağı belirtiliyor. Yine de bu ülkelerden katılımcılar farklı yollar izleyerek satışa dahil olmuş olabilir.

Açık artırma tarafında ise toplam token arzının yüzde 2’si satıldı. Yüzde 2’lik bu kısım ise 25 Milyon tokene tekabül etmekte.

Bugüne kadar 14 farklı token satışı gerçekleştiren CoinList bu denli bir satış gerçekleştirememişti. FLOW’a en yakın satış 2019 yılında gerçekleşen ve 4,500 kullanıcının alımları ile tamamlanan Blockstack’in REG +A satışıydı.

2019 Eylül Ayında Başlatıldı

FLOW projesi Dapper Labs tarafından Eylül 2019’da başlatılmıştı. Geliştirici dostu, hızlı ve güvenli bir blockchain ağı oluşturmak için uzun zamandır çalışan Dapper Labs ekibi, FLOW projesinin genellikle NFT’ler ve oyunlar için optimize edildiğini belirtiyor.

Mevcut blockchain ağlarının merkezsiz platformlar için yeterli olmadığını belirten Dapper Labs ekibi, bu sebeple yeni bir ağ geliştirdiklerini açıklamıştı. Özellikle oyunlar ve sosyal ağlar için yeni bir ekosistem geliştiren ekip uzun zamandır çalışmalarına devam ediyor.

Önemli bir ekip olan Dapper Labs’ın projesi FLOW’u önümüzdeki dönemde takip etmekte fayda var gibi görünüyor.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar