BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

DeFi IEO’su Mu Geliyor?

Binance tarafında ise IEO’lar geri dönüyor gibi gözüküyor. Attığı tweette CZ, Binance ekibinin projeleri incelediğini ve çok yakın zamanda yeni IEO’un duyurulacağını açıkladı.

Yayın:

-

binance kripto para borsası

Binance CEO’su Changpeng Zhao tarafından atılan tweet ile birlikte yeni bir IEO projesinin eli kulağında olduğu anlaşılmış oldu.

Geçtiğimiz dönemde ICO (Initial Coin Offering) ile başlayan ilk arz furyası, daha sonra merkezi borsalara geçerek IEO (Initial Exchange Offering)şekline bürünmüştü. Arka arkaya gelen IEO’larda ciddi kar elden yatırımcılar IEO konseptine fazlasıyla alışmıştı.

Arka arkaya gelen projeler sebebiyle bir süre sonra etkisini kaybeden IEO akımı sayesinde borsa tokenleri de ciddi derecede değerlenmişti.

Binance tarafında ise IEO’lar uzun bir aradan sonra geri dönüyor gibi gözüküyor. Attığı tweette CZ, Binance ekibinin projeleri incelediğini ve çok yakın zamanda yeni IEO’un duyurulacağını açıkladı.

Akımları sıkı takip etmesi ile tanınan CZ, herhangi bir bilgi vermemiş olsa da açıklanancak yeni IEO projesinin bir DeFi projesi olma olasılığı oldukça yüksek görünüyor. Son zamanlarda oldukça popülerleşen DeFi ekosistemi için CZ tarafından da bir hamle bekleniyordu.

Bu açıklama da gelecek bir DeFi hamlesinin ayak sesleri olarak yorumlanabilir. Tweet altındaki yorumlarda da benzer görüş hakim. Kimisi gelecek yeni projenin bir DeFi projesi olmasını dilediğini belirtirken kimi, projenin bir DeFi projesi olduğundan emin olduğu söylemekte.

Binance’in Vadeli İşlem Hacimleri Artıyor

The Block tarafından paylaşılan yeni verilerde kripto para borsası Binance’in vadeli işlem tarafındaki hacimlerinin ciddi derecede arttığı görülmekte. Birinci çeyrek verileri ile karşılaştırıldığında ikinci çeyrekte yüzde 68’lik bir artış yaşanmış durumda.

Birinci çeyrekte toplamda 151 milyar $’lık bir hacim oluşturulmuş iken, ikinici çeyrekte 263 milyar $ seviyelerine ulaşılmış görünüyor.

Spot market tarafından ise yüzde 4’lük bir kayıp söz konusu. Birinci çeyrekte 152.7 milyar $’lık bir hacim karşımıza çıkarken, ikinci çeyrekte 146.3’lük bir hacim oluşmuş durumda.

Yine de ikinci çeyrek rakamları halen Binance’in en iyi dördüncü çeyrek rakamı olmayı başarıyor.

Binance Vadeli İşlem Hacim Grafiği

Binance Vadeli İşlem Hacim Grafiği

BNB Yakımı Gerçekleşti

Binance Coin (BNB) yakım işlemini de gerçekleştiren Binance, böylece 12’inci yakım işlemini de tamamlamış oldu. Yakılan BNB’lerin toplam değeri ise 60 milyon $’dan biraz fazla. Binance tarafından yapılan açıklamada yakım miktarının oluşan hacim miktarına göre belirlendiği söylenmekte.

2017 yılının üçüncü çeyreğinden beri her çeyrekte yakım işlemlerine devam eden borsa, gerçekleşen son yakımda en büyük çaplı yakım işlemini gerçekleştirmiş oldu.

BNB fiyatı yakım işleminden etkilenecek mi?

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Ethereum Kullanıcılarını Üzecek Gelişme! Maliyetler Sonrası Borsalardan Yeni Adım!

Bazı kripto para borsaları artan maliyetler sebebiyle çekim komisyonlarını artırmak zorunda olduğu açıkladı.

Yayın:

-

Ethereum Kripto para

Ethereum tarafında maliyetlerin artması sebebiyle kullanıcıları üzecek gelişmeler yaşanıyor.

Bildiğiniz üzere 2020 itibarıyla Ethereum tarafından DeFi uygulamalarının kullanımının artması ile birlikte ağ trafiği ciddi derecede artmıştı.

Yeni gelen haberler ise kullanıcıları üzecek cinsten.

Bazı kripto para borsaları artan maliyetler sebebiyle çekim komisyonlarını artırmak zorunda olduğu açıkladı. Önümüzdeki saatlerde diğer kripto para borsaları da benzer önlemler almak durumunda kalabilir.

Japonya merkezli kripto para borsası Liquid ise ilk açıklama yapan borsalardan biri. Az önce atılan tweet ile borsa Ethereum ve tokenleri için çekim komisyonlarının arttırıldığını açıkladı.

Yükselen Gas fiyatları sebebiyle adımın atıldığını belirten kripto para borsası, durumun geçici olduğunu belirtmiş durumda. Ancak maliyetlerin azalmaması halinde ücretler kalıcı hale gelebilir.

Ethereum üzerinde transfer maliyetlerinin oldukça yükselmesi kullanıcıları diğer blockchain ağlarına itebilir mi?

DeFi ekosistemi artık Ethereum’a sığmıyor gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde merkezsiz borsa projesi Serum’u duyuran FTX, yeni platformunu Solana (SOL) üzerine kurmuştu. DeFi ekosistemi farklı blockchainlere kayabilir mi?

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Ethereum’da Madenci Gelirleri Rekor Kırdı! Transfer Ücretleri Daha Ne Kadar Artacak?

Güncel verilere göre madenci gelirlerinin yüzde 40’ından fazlası gerçekleştirilen transferlerden gelmekte.

Yayın:

-

Ethereum Kripto Para

Ethereum (ETH) madencilerinin gelirlerinin yüzde 42’si transfer ücretlerinden oluşmaya başladı.

Bildiğiniz üzere madenci gelirleri transfer ücretleri ve blok ödülleri olmak üzere iki farklı şekilde gerçekleşmekte. Ethereum ağındaki aktif kullanım sonucu son dönemde transfer sayısında büyük artış yaşanırken, transferlerden elde edilen gelir noktasında da sert bir artış yaşanmış durumda.

Güncel verilere göre madenci gelirlerinin yüzde 40’ından fazlası gerçekleştirilen transferlerden gelmekte.

Kripto para dünyasının en yoğun kullanılan ağlarının başında gelen Ethereum stablecoinlere ev sahipliği yapmanın yanında, 2020 yılında büyük patlama yaşayan merkezsiz uygulamaların da (DeFi) neredeyse tümüne ev sahipliği yapmakta.

Merkezsiz uygulamaların kullanımın artması ile birlikte zaten yoğun olan Ethereum ağı trafiği gittikçe yoğunlaşmaya devam ediyor. Merkezsiz borsaların yanında lending ve yeni moda farming uygulamalarının da dahil olması ile birlikte transfer ücretlerinde müthiş bir artış yaşanmış durumda.

Yukarıdaki grafikte de gözlemleyebileceğiniz gibi 2020 bahar ayları itibariyle düzenli olarak artış gösteren transferlerden elde edilen madenci gelirleri tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış durumda. Sadece 6 ay önce yüzde 5’lik bir kısım ücretlerden gelirken transfer gelirleri neredeyse 8 katına çıkmış durumda.

Ethereum 2.0 güncellemesinin ışığında, ağın bu kadar aktif kullanılması ile birlikte birkaç ay içinde büyük bir fiyat artışı yakalayan Ethereum yükselişine devam edecek mi?

Aktif kullanım ile birlikte ağda işlem gerçekleştirmek oldukça maliyetli hale gelmiş durumda. Ethereum 2.0 güncellemesi transfer maliyetlerindeki sorunu çözebilir mi?

OKUMAYA DEVAM ET
Coinex
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.