Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Dev Kripto Para Borsası Huobi’den DOT (Polkadot) Adımı!

Huobi, yayınladığı bir açıklama ile 17 Temmuz 2020, Türkiye saati ile 12:00’da (GMT+8) DOT/USDT (Polkadot) spot alım satımına başlayacağını duyurdu.

Clock
Paylaş
Dev Kripto Para Borsası Huobi’den DOT (Polkadot) Adımı!

Huobi, dün (16.07.2020) yayınladığı bir açıklama ile 17 Temmuz 2020, Türkiye saati ile 12:00’da DOT/USDT (Polkadot) spot alım satımına başlayacağını duyurdu.

huobi dot - Dev Kripto Para Borsası Huobi'den DOT (Polkadot) Adımı!

Mayıs ayının sonuna doğru 2016 yılında hikâyesine başlayan ve 2017 yılından beri beklenen Polkadot ağı aktif hâle getirilmişti. Polkadot yatırımcıları cüzdanlarına erişebiliyor ve bu erişimle birlikte node olma taleplerini iletebiliyorlar. Ancak talepleri kabul edildiği taktirde bile sahip oldukları DOT token’larını ağ üzerinde transfer edemiyorlar. Yani ağ aktifleştirilse de tam olarak transfere izin vermediği için aktif denemiyor.

Huobi’nin DOT açıklaması bu yüzden önem taşıyor. Çünkü açıklamaya göre Polkadot yatırımcıları, dev kripto para borsası Huobi üzerinden DOT’un USDT paritesi ile alım satım yani transfer yapabilecek. Birçok yatırımcının kafasını karıştıran bu konu söz konusu açıklamanın sosyal medya platformu Twitter üzerinden duyurulmasıyla topluluk tarafından konuşuldu.

Polkadot ağında DOT token’ının transferinin henüz mümkün olmaması, lakin Huobi’nin DOT/USDT spot alım satımını mümkün kılmasının yasal olup olmadığı gibi sorulara sebep oldu. Huobi’den bu konuya dair bir açıklık getirildi. Huobi kullanılacak olan token’ın DOT olmayacağını ve benzeri bir token ile alım satım yapılacağını, Polkadot ağı tamamen açıldığında ve transfere izin verdiğinde gerçek token’larla değişiminin yapılacağını açıkladı.

Bu yazı sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar