Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $38849.98
0.17%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2123.94
1.48%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.13
0.41%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $228.3
-0.04%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Digital Currency Group, İngiliz Borsası Luno’yu Satın Aldı

İngiliz kripto para borsası Luno, Digital Currency Group (DCG) bünyesine geçti.

Clock
Paylaş
Digital Currency Group, İngiliz Borsası Luno’yu Satın Aldı

Blockchain şirketlerine yatırım yapan en büyük kuruluşlardan biri olan Digital Currency Group (DCG),  İngiliz kripto para borsası Luno’yu bünyesine kattı.

728×90 muhabbit - Digital Currency Group, İngiliz Borsası Luno'yu Satın Aldı300x250 muhabbit - Digital Currency Group, İngiliz Borsası Luno'yu Satın Aldı

DCG, ilk olarak 2014 yılında borsanın kuruluş ​​aşamasında yatırım yaparak Luno’dan hisse satın almıştı. Aradan geçen yılların ardından borsa, faaliyetlerini genişletti ve köklerini 40 ülkeye yaydı. Borsanın platformunda şu anda beş milyondan fazla kayıtlı kullanıcı bulunmaktadır.

Resmi olarak yapılan bir duyuruya göre, DCG, Luno’nun halihazırda faaliyet gösterdiği ülkelerdeki faaliyetlerini daha da genişletmesine katkı sağlayacak. Ayrıca, borsanın diğer ülke piyasalarında da yer almasına yardımcı olmak için “önemli bir taahhüt” yapılacağı belirtildi. DCG, yapılan bu satın alma işlemi ve anlaşma detaylarına ait mali koşulları açıklamadı.

Luno’nun kurucu ortağı ve CEO’su Marcus Swanepoel, DCG’nin satın almasıyla ilgili olarak, kripto para sektöründe önemli bir konuma sahip oldukları bu dönemde, DCG’nin tam desteğini almanın çok sevindirici bir gelişme olduğunu ileti. Ayrıca, yapılan bu satın almanın, 2030 yılına kadar yaklaşık 1 milyar insanı daha iyi bir finansal sisteme yükseltmeye yardımcı olma hedeflerine ulaşma yeteneklerini önemli ölçüde hızlandıracağını da sözlerine ekledi.

Digital Currency Group, sosyal medya platformu  twitter’da bir açıkama gerçekleştirdi. DCG’nin, gerçekleşen bu satın alma işlemi ile her iki şirketin de daha iyi, daha erişilebilir bir finansal sistemin oluşturulması ve benimsenmesini hızlandırmasına yardımcı olacağını söyledi.

DCG, Luno’nun CEO’su liderliğinde bağımsız bir kuruluş olarak faaliyet göstermeye devam edeceğini belirtti. Kendilerinin ise borsanın işini büyütmesine yardımcı olmak için liderlik, ortaklık ve yatırım sermayesi sağlayacağını söyledi.

New York merkezli DCG, şu anda 35 ülkede 160’tan fazla şirketi desteklemektedir. Aynı zamanda, toplam Bitcoin varlıkları kısa süre önce 3 milyar doları geçen dünyanın en büyük dijital varlık yönetimi şirketi Grayscale Investments’in de tam sahibidir.

Diğer Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar