Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69100.01
0.60%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3756.19
0.06%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.7
-1.52%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.7
0.17%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Dijital Sanat Eseri NFT’leri Satış Rekorları Kırıyor

NFT’lerin popülerliği gün geçtikçe artmaya devam ediyor.

Clock
Paylaş
Dijital Sanat Eseri NFT’leri Satış Rekorları Kırıyor

Kripto para piyasasındaki büyük yatırımcılar, fiziksel sanat eserleri pazarını aşan dijital sanat NFT’lerine büyük yatırımlar yapmaya başladı.

Messari analitik şirket analisti Mason Nystrom 21 Eylül tarihinde sosyal medya platformu twitter’da yayımladığı bir açıklama ile dijital sanatın son zamanlarda parabolik hale geldiğini söyledi. Rarible’da Eylül ayı için değiştirilemeyen token satışlarının 5 milyon doları aştığını belirtti.

728×90 muhabbit - Dijital Sanat Eseri NFT'leri Satış Rekorları Kırıyor300x250 muhabbit - Dijital Sanat Eseri NFT'leri Satış Rekorları Kırıyor

Son zamanlardaki bu NFT popülerliği  token sahiplerine dijital sanat, koleksiyon kartları ve daha fazlasının mülkiyetini vermek için kullanılabilecek NFT’lerin potansiyelini gören yatırımcıların dikkatini çekti. Morgan Creek Digital’in kurucu ortakları arasında olan Anthony Pompliano ve Jason Williams’ın bir dizi dijital sanatçıyla ortaklık kurarak büyük bir yatırım yaptıkları bildirildi.

Pompliano bir röportajında, Bitcoin’in hemen hemen her yönden altından üstün olduğunu ve buna benzer şekilde, dijital sanat’ında hemen hemen her yönden geleneksel sanattan üstün olduğunu söyledi. Dijital sanat dünyasına tam anlamıyla geçişin zamanla olacağını dile getiren Pompliano bu geçiş ile birlikte dijital sanat piyasasının fiziksel sanat piyasasından daha büyük olacağına inandığını açıkladı.

Morgan Creek yöneticisi, geleneksel sanat piyasasının son birkaç yılda yaklaşık 65 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olduğunu ve S&P 500′ ün çok üzerinde bir performans gösterdiğini belirtti. Pompliano ayrıca, halihazırda 10 milyon doların altında olduğunu tahmin ettiği dijital sanat pazarının  6.000 kat artış göreceğinden emin olduğunu söyledi.

Eylül ayında bir dijital sanat eserinin NFT pazarında 100.000 $ ‘lık rekor satışının yapılması Pompliano’nun iddialarını desteklediği görülüyor.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan sanatçı Darren Kleine, Dijital NFT’lerini satın alma ve satmanın kolaylığından bahsetti. Ayrıca NFT’lerin popülerliği ve çekiciliği göz önüne alındığında, dijital sanat dünyasının fiziksel dünyayı geçmesinin bir zaman meselesi olduğunu açıkladı.

Diğer Altcoin Haberleri İçin: Altcoin Haberleri

Diğer Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar