Muhabbit

BITCOIN

Dolar Milyarderi Charlie Munger, “Çin Haklı” Diyor!

Berkshire Hathaway başkan yardımcısı Charlie Munger, kripto paraların hiç var olmamış olmasını tercih ettiğini söyledi.

Clock
Paylaş
Dolar Milyarderi Charlie Munger, “Çin Haklı” Diyor!

Warren Buffett‘ın sahibi olduğu yatırım şirketi Berkshire Hathaway‘in başkan yardımcısı olan milyarder iş adamı Charlie Munger, Çin’in Bitcoin hakkındaki yaptırımlarının arkasında olduğunu dile getirdi.

Milyarder yatırımcı bilindiği gibi hiçbir zaman kripto para destekleyicisi olmamıştı. Yaptığı son açıklamalarla ise blockchain camiasının tepkisini iyice üzerine çekti. Geçtiğimiz günlerde Sohn Hearts&Finance Yatırım Konferansı’nda konuşma yapan Munger, nefretini şöyle dile getirdi:

Çin en doğru ve en basit olan şeyi yaptı: Doğrudan kripto paraları yasakladı.

Çin’in Yaptırımları

Bilindiği gibi Çin Hükümeti son aylarda kripto paralara olan yaptırımlarını iyice artırmıştı. Ülkede kripto para ticareti tamamen yasaklanmış, finans kurumlarının ise ekosistemdeki tüm hizmetleri engellenmişti. Hükümet, kripto para madenciliği endüstrisine de baskılarını devam ettiriyor.

Kripto para ekosisteminin bir yolsuzluk olduğuna inanan ünlü iş adamı Munger, Çin’in bu yolsuzluğa daha fazla izin vermeyerek yaptırım uygulamasını desteklediğini söyledi.

Keşke kripto paralar hiç var olmasaydı. Kripto para işinde olanlar kimseyi değil, yalnızca kendilerini düşünüyorlar.

Charlie Munger’in Çin’i destekleyerek kripto paralara olan nefretini yeniden sert bir şekilde dile getirmesi, ekosistemdeki insanların tepkisine yol açtı. Ünlü kripto para destekçileri, Twitter’dan art arda paylaşımlar yaparak Munger’i eleştirdi.

Charlie Munger Kimdir?

Warren Buffett’ın kendisini en yakın ortağı olarak tanımladığı Charles Thomas Munger, Amerikalı bir milyarder yatırımcı. Eski bir emlak avukatı olan Munger, çok büyük bir yatırım holdingi olan Berkshire Hathaway’in Başkan Yardımcısı.

Milyarder ikilinin Bitcoin ve kripto paralar için yaptığı olumsuz söylemlerin aksine, firmalarının teknoloji ve dijital paralara olan ilgileri devam ediyor. Berkshire Hathaway, 6 ay önce Brezilya Dijital Bankası’na yatırım yaptığını duyurmuştu.

image - Dolar Milyarderi Charlie Munger, "Çin Haklı" Diyor!

Büyük şirketin, milyarlarca dolar değerinde Apple ve Amazon hissesine sahip olduğu da biliniyor. Yatırımcı iş adamlarının bu nefret söylemlerinin arkasında başka bir hesaplarının olup olmadığı ise merak konusu.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar