BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Ele Geçirilen Fon, Bitcoin Olarak Dağıtılacak!

Venezuela muhalefeti, Maduro rejiminden ele geçirilen 18 milyon dolarlık fonu Bitcoin olarak dağıtacak.

Yayın:

-

Ele Geçirilen Fon, Bitcoin Olarak Dağıtılacak!

Venezuela bu kez kendi kripto parası Petro (PTR) ile değil, Bitcoin ile gündemde. Venezuela’nın yönetimi konusunda toplam 335 şehrin 305’i Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun elinde ancak kalan 30 şehir muhalefet partisinin ve bağımsızların kontrolünde. Bununla birlikte halkın şu an baştaki hükümetten memnun olduğu söylenemez.

Şu anda Venezuela’da savaş veyahut Corona virüs kaynaklı olmayan belki de dünyanın en kötü ekonomik krizlerinden biri yaşanıyor. Venezuelalılar yaşanan ekonomik krizin sorumlusu olarak Maduro’yu ve kötü kararlarını görüyor. Bununla birlikte ekonomik kriz bir yana yolsuzluk iddiaları da gün geçtikçe artıyor.

Hatta kripto para dünyasını ilgilendiren yolsuzluklar bile yaşanmıştı. Bitcoinvenezuela.com’un kurucusu Randy Brito, bazı Venezuelalı otorite sahiplerinin kripto para madenciliği için gerekli ekipmanları polis vasıtasıyla vatandaşlardan aldığı iddiasını ortaya atmıştı.

Bitcoin İle Fon Dağıtımı!

Bugün kripto para dünyasını ilgilendiren olay ise Venezuela’nın muhalefetinin Maduro rejiminden ele geçirilen 18 milyon dolarlık fonu Bitcoin ile dağıtacak olması. Venezuela merkezli bir kripto para şirketi olan AirTM aracılığıyla 18 milyon dolarlık fon, Bitcoin (BTC) cinsinden halka dağıtılacak.

2020 Nisan ayında Amerikan yetkililer tarafından ele geçirilen fon, muhalefete aktarılmıştı. Mevzu bahis 18 milyon dolarlık fon Pazartesi (24.08.2020) gününden itibaren ülkede Corona virüsü pandemisi nedeniyle zor zamanlar yaşayan 62 bin sağlık personeline dağıtılacak. Sağlık personelleri üç ay boyunca fondan 100 dolar talep edebilecek. Dağıtılacak olan fonların fiat para olarak çekilmesine olanak verilip verilmeyeceği şu an için bilinmiyor.

Venezuela muhalefetinin AirTM’yi seçmesinin nedeninin kripto para borsasının yükselen popülaritesi olduğu düşünülüyor. Bu dağıtımın farkında olan Maduro hükümeti, geçtiğimiz hafta borsaya erişimi engelledi. AirTM de erişim engeline bir cevap olarak kullanıcılarına VPN kullanarak bu engeli nasıl aşacaklarına dair talimatlar yayınladı.

Ancak birçok insanı korkutan bir olasılık da var. O da AirTM’nin Maduro rejimine karşı direnmekten vazgeçmesi. Şu anda direkt olarak Maduro hükümetini karşısına alan Venezuela merkezli borsanın ilerleyen günlerde farklı yaptırımlarla karşılaşıp zar zor elde edilen fonu Maduro’ya teslim etmesinden korkuluyor. Şu an birçok kripto para borsasının girmek istemeyeceği bir topun altına giren AirTM’nin ilerleyen günlerde fonların dağıtımını tamamlaması umuluyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

MicroStrategy, Bitcoin’lerini En Az 100 Yıl Tutacak

Michael Saylor sizce dediğinde haklı mı?

Yayın:

-

MicroStrategy

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, şirketinin Bitcoin’i 100 yıl elinde tutacağını ve satmaya niyeti olmadığını söyledi.

11 Ağustos’ta iş istihbaratı firması, 21.454 BTC’yi 250 milyon $’a satın aldığını açıklamıştı. Şirketin bu yatırımı şu anda 278 milyon $’ın üzerinde. Bu artış iki aylık bir süreçte gerçekleşti ve %11’lik bir artışı gösteriyor. Bu arada, MicroStrategy o tarihten bu yana daha fazla Bitcoin aldığını da açıklamıştı.

Real Vision CEO’su Raoul Pal ile yaptığı röportajda Saylor, 250 milyon $’lık yatırım kararının, yönetim kurulu ile firmanın yatırımcıları, denetçileri ve yöneticileri arasında yapılan bir tartışma neticesinde alındığını söylüyor.

Yaptığımız hamle, spekülatif ya da riskten korunmak için değil. Bitcoin Standardını benimsemek bilinçli bir stratejidir.

MicroStrategy, küresel ekonomik belirsizliğe yanıt olarak hazinesini yeniden yapılandırmaya karar verdi ve uzun vadeli bir değer deposu sağlamaya uygun varlıkları keşfetmeye çalıştı.

İlginizi çekebilir: MicroStrategy

Çeşitli seçenekleri değerlendirdikten sonra Saylor, Bitcoin’in en iyi seçenek olduğuna karar verdi. Vergi ve harçlar neredeyse diğer tüm varlıkları sündürüyordu ve her biri bir hükümet ya da ülke tarafından kontrol ediliyordu.

Saylor, Bitcoin’in diğer tüm kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında en büyük olduğunu görebilirsiniz diyor.

Saylor ayrıca, Bitcoin’in dünyanın en iyi teminatı olduğunu, altın veya başka herhangi bir emtiayla karşılaştırılmadığını iddia etti. Saylor, Pal’a, 100 yıl boyunca 100 milyon $’ı nakit tutarsanız bunun %99’unu kaybedeceğini, altın tutarsanız en iyi ihtimalle %85’ini kaybedeceğini söyledi.

Saylor, Bitcoin’in altın gibi benzer parasal hizmetleri daha iyi ve erime korkusu olmadan gerçekleştirdiğini söyledi.

Bitcoin altından yüz kat değil, milyon kat daha iyi ve ona yakın hiçbir varlık yok.

Görünüşe göre, Bitcoin’in son artış hamlesi ile Michael Saylor, ciddi anlamda Bitcoin fanatiği olmuş durumda. Öncesinde BTC’lerimizi elimizden çıkarabiliriz yorumunu yapan Saylor, şimdi 100 yıl boyunca BTC’lerini tutmaktan bahsediyor.

Daha fazla Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

PayPal Kripto Kararının Ardından BitGo’yu Satın Alabilir!

PayPal, kripto alanında elini güçlendirecek!

Yayın:

-

PayPal

Kısa bir süre önce PayPal, kripto para birimlerini satın alma işlemlerini ve kripto paraları alışveriş ağına entegre ettiğini duyurdu. Kuliste dolanan yeni iddialara göre PayPal, dijital varlık saklama sağlayıcısı BitGo’yu satın alabilir!

Bloomberg’in 23 Ekim tarihinde yayınladığı bir habere göre, PayPal, dijital varlık saklama şirketi BitGo Inc. ile görüşmeler yapmaya başlamış.

Haberde, PayPal’ın ve BitGo’nun görüşme halinde olduğu ve önümüzdeki birkaç hafta içinde anlaşmaya varacaklarını iddia eden isimsiz kaynaklar belirtilmiş durumda. Ancak haberde, PayPal’ın farklı bir muhafaza servisi satın almaya karar verme ihtimalinin bulunduğu ve BitGo ile “görüşmelerin başarısız olabileceği” belirtiliyor.

PayPal’ın potansiyel satın alımı ile ilgili haberler herkesin ilgisini çekmiş gibi görünmüyor. Thorchain’in (RUNE) resmi hesabı, şirketin Twitter hesabı üzerinden PayPal’ın hareketlerine ilişkin endişelerini dile getirdi.

wBTC’lerin çoğunluğu BitGo tarafından muhafaza ediliyor. PayPal bu alanda iyi bir oyuncu değil. Dikkatli hareket etmek gerekiyor.

Bitcoin Fiyatına PayPal Etkisi

ABD’nin teşvik paketi beklentisi ve Bitcoin’in kurumsal sektör tarafından daha fazla benimseneceğine dair sürekli haberler geliyordu.

Tüm bunların arasında, dijital ödeme şirketi gelecek yıl kripto ödemelerini başlatacağını duyurdu. Bu duyurudan kısa bir süre sonra BTC 13.000 $’ı saatler içinde geçti.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.