BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Emlak Şirketi Antalya Homes Bitcoin ile 1.25 Milyon $’lık Ev Sattı!

Yaklaşık 1 yıl önce Bitcoin ve önde gelen kripto paralar ile ödeme kabul ettiğini duyuran Antalya Homes, yüksek meblağalı bir evi sattığını, ödemesinin ise Bitcoin ile gerçekleştirildiğini açıkladı.

Yayın:

-

antalya homes

Türk emlak şirketi Antalya Homes, Bitcoin (BTC) ile ev sattı.

Yaklaşık 1 yıl önce Bitcoin ve önde gelen kripto paralar ile ödeme kabul ettiğini duyuran Antalya Homes, yüksek meblağalı bir evi sattığını, ödemesinin ise Bitcoin ile gerçekleştirildiğini açıkladı.

Bugün yapılan duyuru ile birlikte Antalya Homes, Türkiye’de Bitcoin ile yapılan en büyük alışverişi gerçekleştirdiğini duyurdu.

Pandemi sürecinin emlak şirketlerini farklı çözümlere ittiğini belirten Antalya Homes, sattıkları evleri müşterilerine gösterebilmek için drone kullandığını da açıkladı. Daha da ile giden emlak şirketi, alıcı ve satıcıyı online meeting uygulamaları üzerinden bir araya getirerek görüşme sağladığını ve anlaşmaları bu şekilde yaptıklarını belirtti.

Antalya Homes, Bitcoin’in yanında BitcoinCash (BCH), XRP, Litecoin (LTC), Tether USD (USDT), Ethereum (ETH) ve Stellar Lumens’i (XLM) de ödeme yöntemi olarak kabul etmekte.

Büyük transferlerin maliyetleri sebebiyle dünyanın birçok yerinde kripto paralar, emlak satışlarında alternatif ödeme yöntemi olarak uzun zamandır kabul edilmekte.

Antalya Homes’un Bitcoin kabul ettiğini ise 2019’un Mart ayında Serotonin’den duymuştuk.

Siz Bitcoin ile ev alır mıydınız?

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Madenciler Bitcoin Saklıyor! Temmuz 2019’dan Beri Artışta!

Muhabbit Data üzerinden sizlerle paylaştığımız verilere göre madenciler, Bitcoin arzının oldukça önemli bir kısmını elinde bulunduruyor.

Yayın:

-

madenciler bitcoin saklıyor

Yeni verilere göre Bitcoin (BTC) madencileri Bitcoin saklıyor.

Muhabbit Data üzerinden sizlerle paylaştığımız verilere göre madenciler, Bitcoin arzının oldukça önemli bir kısmını elinde bulunduruyor.

Madencilerin elinde bulunan Bitcoin miktari yaklaşık 1.8 Milyon adet. Bu miktar ise yaklaşık olarak Bitcoin arzının yüzde 10’una tekabül etmekte. Madencilerin elinde bulunan Bitcoin’lerin toplam değeri ise 16 Milyar $’dan daha fazla.

2017’de Satış Başlamış

Grafik incelendiğinde 2017 itibariyle ciddi miktarlarda satış yapan madenciler, düzenli satışlarını 2019 ortalarına kadar devam ettirmiş gibi görünüyor.

2017 sonbahar aylarında neredeyse 1.900.000 adet BTC’ye sahip olan madenci cüzdanları, gerçekleştirdikleri düzenli satışlar ile birlikte neredeyse 100.000 adet BTC satmış görünüyor.

2019 yılının yaz aylarında son bulan 2 yıllık satış trendi yerini “Bitcoin tutma” trendine bırakmış görünüyor.

Grafik incelendiğinde 2019 yaz aylarından itibaren cüzdanların oldukça düzenli bir şekilde artış yaşadığı gözlemlenebilir. Yaklaşık 1 yıldır cüzdanlarında bulunan Bitcoin’leri satmayan madenciler ellerindeki Bitcoin’leri daha yüksek fiyatlardan satmak istiyor gibi görünüyor.

Bu durum ise uzun dönemde Bitcoin için “bullish” olmak için oldukça güçlü sebepler ortaya koymakta. Madencilerin Bitcoin’lerini tutma davranışı gelecekteki Bitcoin fiyatı hakkında bizlere birçok bilgi verebilir.

Yaşanan halving ile maliyetleri 2 katına çıkan madenciler maliyetlerini karşılamak için elindeki Bitcoin’leri satabilir, hatta satmak zorunda. Fakat oluşan davranış incelendiğinde madencilerin fiyat anlamında oldukça pozitif olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Siz uzun dönemde Bitcoin fiyatı hakkında ne düşünüyorsunuz?

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Avusturyalılar Bitcoin İle Ödeme Yapabilecek!

Avusturyalı kripto para yatırımcıları, A1 Payment üzerinden Bitcoin ve diğer kripto paralar ile alışveriş yapabilecek.

Yayın:

-

Avusturyalılar Bitcoin İle Ödeme Yapabilecek!

Avusturyalı kripto para yatırımcıları, A1 Payment üzerinden Bitcoin ve diğer kripto paralar ile alışveriş yapabilecek.

Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin’i icat ederken amaçladığı kripto paraların alıcı ve satıcı arasında üçüncü bir taraf olmadan transfer edilmesi artık bir adım daha yakın. Avusturyalı FinTech firması Salamantex, dün (03.07.2020) sayfasında Avusturyalı kripto para yatırımcılarını mutlu edecek bir açıklama yayınladı.

Salanmantex, para ve çeşitli varlıklar da dahil olmak üzere dünyanın dijitalleşmesini savunan bir firma olarak, kripto paraların kullanımı kolaylaştıracak bir entegrasyona imza atıyor. A1 Payment mağazalarında geçerli olacak şekilde Kripto Para Ödeme Hizmeti Yazılımı hizmete giriyor.

Artık Avusturyalı kripto para yatırımcıları A1 Payment platformundaki mağazalarda nakit para, kredi veyahut banka kartı yerine Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) veyahut Dash kullanabilecek. Alınacak olan hizmetin veya malın tutaru, Euro cinsinden değeri hesaplanarak tahsis edilecek.

Kripto Para Ödeme Hizmeti Yazılımı, daha önce seçili birkaç A1 Payment mağazasında test aşamasından geçerek, kullanıcılarıyla buluşuyor. Aylar süren test aşamasını sorunsuz olarak geçen sistemin, dijital kuşağın ihtiyaçlarına yönelik basit ve güvenli bir nakitsiz ödeme alternatifi olduğu düşünülüyor.

salamantex a1 payment

Taraflar Memnun!

Avusturya’da başlatılan Kripto Para Ödeme Hizmeti Yazılımı’nın yakın zamanda komşu ülkelerde de kullanılması amaçlanıyor. İlk hedefi Almanya olan Salamantex, ilerleyen günlerde yeni bir açıklama ile karşımıza çıkabilir. Gözünü tüm Avrupa kıtasına diken Salamantex’in CEO’su Markus Pejacsevich;

“Amacımız yıllardır kredi kartlarıyla yaptığımız ödeme kolaylığını ve doğallığını dijital para birimleriyle de gerçekleştirebilmek. Avusturya çapında tıpkı bizim gibi dijital para birimlerinin geleceğin ödeme sistemi olduğuna ikna olmuş ve bu sistemi geniş kitlelerin erişimine açmaya çalışan A1 gibi bir ortağımız olmasından mutluyuz.”

A1 İş Pazarlama Başkanı Markus Schreiber da, Salamantex için aynı duyguları beslediklerini dile getirdi. Bununla birlikte Salamantex’in çözümünü entegre ederek hizmet skalalarını kripto para birimleriyle birlikte genişletebileceklerini ifade etti.

Kripto paranın giderek daha geniş kitlelerle benimsenmesi, kripto para dünyası açısından çok önemli adımların atılmasını sağlıyor. Otomatlardan kripto para ile Coca-Cola alınması gibi günlük hayatımızda kullanabileceğimiz seçeneklerin dünya üzerinde yaygınlaşmasıyla, nakit paranın tahtını yerinden edebilecek güçlü bir rakibe dönüşüyor.

OKUMAYA DEVAM ET
PrimeXbt

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.